OBP YKS'de ne kadar geriye atar?

Hocam sınav zorluğuna göre bu sene büyük ihtimal zor olacak gibi bu yüzden daha az atar ama geçen sene ki geri atmaya bakabilirsin. Geçen seneki geri atmaya bakınca 100kdan 130kya / 50kdan 75kya atıyor fakat bu sene kolaydı 2024 YKS bence zor olacak. Bu yüzden faha az geriye atabilir. ( bir de matematik çalış EA'da standart sapması yüksek)

OBP sıralama hesaplayan siteden baktım*

Standart sapma he diye olmuyor. İnsanların sonucuna göre oluyor. Sınavın zorluğuyla ya da kolaylığıyla direkt bir ilişkisi yok.

İlk test daha zor olmasına rağmen üçüncü test daha ayırt edici bir testmiş ve standart sapmaları gayet yakın.
Başka yıllarda başka olur. Sınav bitip istatistikler hesaplanmadan ne olduğunu bilemezsiniz. Sağdan soldan duyduğunuz, birilerini avutmak için söylenen şeyleri etrafta yaymamanız iyi bir fikir bence.

1707146003106.png

Standart sapma he diye olmuyor. İnsanların sonucuna göre oluyor. Sınavın zorluğuyla ya da kolaylığıyla direkt bir ilişkisi yok.

İlk test daha zor olmasına rağmen üçüncü test daha ayırt edici bir testmiş ve standart sapmaları gayet yakın.
Başka yıllarda başka olur. Sınav bitip istatistikler hesaplanmadan ne olduğunu bilemezsiniz. Sağdan soldan duyduğunuz, birilerini avutmak için söylenen şeyleri etrafta yaymamanız iyi bir fikir bence.

Eki Görüntüle 2108119
Sizin düşünceniz ne hocam? 67 obp, 100k yapan birini kaç k geriye atar?

Sizin düşüncenizi soruyorum ben hocam

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı