OBP YKS'de ne kadar geriye atar?

2018'de 10k atmış. Tahminimce bu sene o netler yapılırsa 40-50k atar geriye.
Netler bir şey ifade etmiyor. Bu yüzden netleri paylaşmamıştım ama gidip puana baktınız tabii ki. Devam edin bu kafayla. Sınavın işlevi sıralama değilmiş gibi devam edin.

Eşit Ağırlıktan sınava gireceğim gibi görünüyor. Bu atma biraz daha azalır değil mi?
Genel olarak EA öğrencileri diploma notu açısından daha "başarısız" olduğu için evet.

Mesela 2021'de sınava girseydiniz 34k ham sıralamanız olsa yerleştirme sıralamanız 50k olurmuş. 51k ham sıralamanız olsa yerleştirme sıralamanız 70k olurmuş.
Daha güncel değerlendirme raporu varsa bulamıyorum ben.

Netler bir şey ifade etmiyor. Bu yüzden netleri paylaşmamıştım ama gidip puana baktınız tabii ki. Devam edin bu kafayla. Sınavın işlevi sıralama değilmiş gibi devam edin.
Hocam zaten sıralamaya baktım ben.

O zaman 70k yaparsam 50-55k, 80 yaparsam 100-105 civarına atabilir gibi duruyor değil mi hocam?

Bu sene sınava girecek sayı kişisi çok fazla, dolayısıyla özel okullardan gireceklerde fazla, bittim ben gibi duruyor hocam. :(

Her sene "bu sene çok kişi giriyor".

2021'de TYT'ye 2.592.390 kişi başvurmuş. Bunların 2.416.974 tanesi sınava girmiş. Ham sıralamayla 100 puan ve üzeri alan, yani soruların tamamını boş bırakmaktan daha beter sonuç almayan kişi sayısı 2.393.283. Bunu 200 puan yaparsak, yani her 4 sorudan 1'ini veya daha fazlasını yapan kişi sayısı 894.331. Bunu 300 puan yaparsak, yani her 4 sorudan 2'sini veya daha fazlasını yapan kişi sayısı 163.412. Bunu 400 yaparsak, yani her 4 sorudan 3'ünü veya daha fazlasını yapan kişi sayısı 12.291.

Katılan kişi adedinin bir önemi olmadığını anlamanız için yeterli gelmediyse isterseniz EA için de yapalım.

AYT'ye başvuran kişi sayısı 1.781.678. Giren kişi sayısı 1.627.145. Türk Dili ve Edebiyatı - Sosyal Bilimler-1 testinde en az 1 soruya cevap veren kişi sayısı 1.292.190. Bunların içinde zevkine çözmüş SAY ve SÖZ adayları da var.

EA puan türünde soruların yarısını veya daha fazlasını yapan kişi sayısı 44.113.

Her sene "bu sene çok kişi giriyor".

2021'de TYT'ye 2.592.390 kişi başvurmuş. Bunların 2.416.974 tanesi sınava girmiş. Ham sıralamayla 100 puan ve üzeri alan, yani soruların tamamını boş bırakmaktan daha beter sonuç almayan kişi sayısı 2.393.283. Bunu 200 puan yaparsak, yani her 4 sorudan 1'ini veya daha fazlasını yapan kişi sayısı 894.331. Bunu 300 puan yaparsak, yani her 4 sorudan 2'sini veya daha fazlasını yapan kişi sayısı 163.412. Bunu 400 yaparsak, yani her 4 sorudan 3'ünü veya daha fazlasını yapan kişi sayısı 12.291.

Katılan kişi adedinin bir önemi olmadığını anlamanız için yeterli gelmediyse isterseniz EA için de yapalım.

AYT'ye başvuran kişi sayısı 1.781.678. Giren kişi sayısı 1.627.145. Türk Dili ve Edebiyatı - Sosyal Bilimler-1 testinde en az 1 soruya cevap veren kişi sayısı 1.292.190. Bunların içinde zevkine çözmüş SAY ve SÖZ adayları da var.

EA puan türünde soruların yarısını veya daha fazlasını yapan kişi sayısı 44.113.
Anladım hocam çok teşekkür ederim cevaplarınız için gerçekten çok teşekkür ederim, peki sizce Ortalama bir hukuk üniversitesi kazanmam zor mu?

Anadolu'dan Meslek'e geçiş yaptığım için OBP notum bayağı düştü. 12. sınıfım. Sorumluluk sınavlarına da girdim fakat OBP 67 görünüyor şu an, tahmini olarak 100k yaparsam beni kaç K'ya atar? Ya da 50k yaparsam kaç K'ya atar?

Hocam sınav zorluğuna göre bu sene büyük ihtimal zor olacak gibi bu yüzden daha az atar ama geçen sene ki geri atmaya bakabilirsin. Geçen seneki geri atmaya bakınca 100kdan 130kya / 50kdan 75kya atıyor fakat bu sene kolaydı 2024 YKS bence zor olacak. Bu yüzden faha az geriye atabilir. ( bir de matematik çalış EA'da standart sapması yüksek)

Sizi tanımıyorum. De desem boş. Ortalama üniversite tanımı da öznel bir şey. Çalışırsınız, sınava girip sonucunuzu görürsünüz. O zaman kazanıp kazanamayacağınızı anlarsınız.

Sınavın kolay ya da zor olması çok bir şey değiştirmiyor. Hala sıralama yapıyor. Sınava çalışmak yerine bu tarz bahanelerle kendinizi avutmaya devam edecekseniz buyurun.

Yeni konular

Geri
Yukarı