Öğretmene WhatsApp üzerinde küfür edilirse disipline gidilir mi?

Daha fazla  
Hoca benim her şeyi dört dörtlük yaptığın halde 80 vermişti. WhatsApp'dan hattın kapandığında emin olduğum bir numaraya küfür ettim hocanın annesine. Hayatımdaki şans şu ki o yazdığım kişi o hocaymis. Sildim mesajı ama hoca gördü. Adımı sordu söylemedim. Özür diledim defalarca. Disipline gider miyim? Elim ayağım titriyor, uyuyamıyorum.

Seni bulabilirse (büyük ihtimalle bulucak arkadaşlarına sorarak) elinde kanıt olduğu için gitme ihtimalin büyük.

Hoca benim her şeyi dört dörtlük yaptığın halde 80 vermişti. WhatsApp'dan hattın kapandığında emin olduğum bir numaraya küfür ettim hocanın annesine. Hayatımdaki şans şu ki o yazdığım kişi o hocaymis. Sildim mesajı ama hoca gördü. Adımı sordu söylemedim. Özür diledim defalarca. Disipline gider miyim? Elim ayağım titriyor, uyuyamıyorum.
Okul dışı olduğu için disipline gitmezsin. Ama olay mahkemeye taşınabilir. Dua et konu çok uzamasın.

Olay okul dışında gerçekleşti ise hoca Okul'un disiplin kuruluna gidemez, hakaret ve şahsa küfür davası açabilir.

@Fatherboard Ben hocanın dava ile uğraşacağını zannetmiyorum da sesli olarak sövseydiniz keşke hocam neden fiiliyete döktünüz ki🥲
Okul dışı olduğu için disipline gitmezsin. Ama olay mahkemeye taşınabilir. Dua et konu çok uzamasın.
Mahkemeye giderse okul soruşturma geçirir ve öğrenci nasıl bu hale geldi diye araştırma yapılır ki gerçektende ödev geçer not alıp hoca not kırdıysa hocanın başı ağrır

Hoca ekran görüntüsü almadı ise mesajları kanıt olarak kullanabilmesi için senden şikayetçi olması lazım. Senden şikayetçi olsa bile okulun ceza verme hakkı yok zaten.

Ben iki kağıda bir şeyler yazdım verdim neden 95 100 alamadım diye yakındıysan orasını bilemem. Hocan önüne gelene not dağıtıyorsa sana 80 girdiyse eğer hakkın olan sözlü notunu vermediyse onun başı yanar. Tabii elindekilerini kullanmayı bilirsen.

Geri
Yukarı