Ölü fiyatına iPhone 7 satamamak

iboibo111

Hectopat
Arkadaşlar selamlar, bende 1 adet iPhone 7 var tamam pasaport kayıtlı ama eski yasa ile kayıtlı. Ölü fiyatına satıyorum. 3'ten başladım 2.5'tan aşağısına kadar düştüm yavaş yavaş. Sahibindendeki en ucuz ilan oldu her seferinde. 2 aydır satamıyorum. Kasasındaki 1 yerde vuruk hariç hiçbir problemi yok. Piyasası neden aniden bu şekilde öldü. Sizce?

Şahsen ben şuan telefon alacak olsam 2.000-2500tl bütçem olsa ikinci el iphone 7 alacağıma xiaomi redmi note8 alırım. İnsanlar benim fikrimce çok uçuk fiyatlardan dolayı Iphone a yönelmemeye başladılar. Çin markaları gerçekten iyi işler yapmaya başladılar fiyat performans olarak.

Sıfırı 3.100 olan telefonun garantisi olmayan 2. eline 2.900 istiyorlar. Piyasada bu şekilde o kadar çok iphone 7 var ki.. Hatta tek tük 3.100'ün üstünde iphone 7 görüyorum. 2. el piyasası sapıtmış durumda.

Arkadaşlar selamlar, bende 1 adet iPhone 7 var tamam pasaport kayıtlı ama eski yasa ile kayıtlı. Ölü fiyatına satıyorum. 3'ten başladım 2.5'tan aşağısına kadar düştüm yavaş yavaş. Sahibindendeki en ucuz ilan oldu her seferinde. 2 aydır satamıyorum. Kasasındaki 1 yerde vuruk hariç hiçbir problemi yok. Piyasası neden aniden bu şekilde öldü. Sizce?
Ben olsam 1.5 dan yukarisina almazdım onu. Zaten almıyolarmış.

Yanlış Bilgilendirme
IOS güzel bir işletim sistemi olsa da o telefon çıkalı baya oldu. Güncelleme almıyor. O fiyata güncelleme alan güzel telefonlar da var. Güncelleme alan geniş ekranlı o kadar güzel telefonlar varken o telefonu satman çok zor. Fiyatı daha da düşürmen gerekiyor.

Kaç GB? 32GB'si zaten sıfır olarak 3200 civarına satılıyor ve yine aynı şekilde 3000 civarına da 2. el iPhone 7 Plus satılıyor. Siz kaça satmayı düşündünüz?

256 GB hocam :) dediğim gibi her zaman sahibinden.com daki en ucuz ilan oldu telefonum.

Şahsen ben şuan telefon alacak olsam 2.000-2500tl bütçem olsa ikinci el iphone 7 alacağıma xiaomi redmi note8 alırım. İnsanlar benim fikrimce çok uçuk fiyatlardan dolayı Iphone a yönelmemeye başladılar. Çin markaları gerçekten iyi işler yapmaya başladılar fiyat performans olarak.

İllaki öyle hocam. IOS hastaları da oluyor anroid kullanmayanlar.

Neye göre kime göre ucuz ? Ucuzluk göreceli bi kavram. 👀

Kesinlikle göreceli fakat dediğim gibi yani kendi modelinde en ucuz cihaz. Mesela şu anda bile parmak izi çalışmayanlar 2150 2300 arası değişirken genelde ben sağlam telefonu 2250 ye satamıyorum. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı