Özel üniversitede hukuk okunur mu?

Carleonedon

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. YKS'ye 1.5 ay kalmışken sormak istedim. Ben EA öğrencisiyim. Kafamda YBS'ya da hukuk var. Şu anki netlerim TYT'den Türkçe 30 mat 20 rahat yapıyorum. AYT biraz kötü. Edebiyat 12 matematik de aynı şekil. 1.5 ayda ne kadar artırırım bilmiyorum. Bu netlerle İstanbul'da devlet üniversitesinde okuyabileceğimi sanmıyorum. Özel üniversitede tam burslu hukuk okunur mu? Artıları ya da eksileri nelerdir? Ona göre YBS ve hukuk arasında değerlendirme yapacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Okunur tabii ama ortalama yüksek olmazsa ve derslerden kalırsanız burs kesilebilir. Ayrıca kıyıda köşede bir üniversiteye giderseniz bilerek bursunuz kesilsin diye uğraşabilirler bile. Adı güçlü üniversitelere gitmek gerekiyor bunun olmaması için.

Gidebiliyorsanız elbet hukuk daha iyi seçim olur. Diğer alanda da çok fazla kişi var.

Okunur tabii ama ortalama yüksek olmazsa ve derslerden kalırsanız burs kesilebilir. Ayrıca kıyı da köşede bir üniversiteye giderseniz bilerek bursunuz kesilsin diye uğraşabilirler bile. Adı güçlü üniversitelere gitmek gerekiyor bunun olmaması için.

Gidebiliyorsanız elbet hukuk daha iyi seçim olur. Diğer alanda da çok fazla kişi var.

İstanbul'da önerebileceğin adamakıllı vakıf üniversite var mı hukuk için?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı