Oğlumu sigara içerken gördüm, ne yapmalıyım?

557119

Centipat
Merhaba değerli kullanıcılar;
Geçen gün evde gece oturuyorduk oğlum dışarıdan gelmişti, yanıma oturduğunda sigara kokusu geldi ama ben yine de ağzını bir aç dedim izin vermedim neyse dedim.
Sonra gene gece dışarıda binanın arkasında şarkı dinleyerek sigara içtiğini gördüm kızdım falan, sizce ne yapmalıyım?
Kardeşlerini etkilemesinden korkuyorum, daha bu yaşta onlar da özenmesin.
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence olgun davranıp karşınıza alın ve doğru olmadığını hem bütçesine hem de kendisine zararı olduğu hakkında konuşun. Kızmak, bağırmak veya dövmek gibi şeyler hiç bir zaman çözüm getirmedi getirmeyecekte. Tabii bunun yanında içmeye devam edecekse evde değil dışarıda tüketmesi gerektiğini de üstüne basa basa dile getirin.

Geçen gün evde gece oturuyorduk oğlum dışarıdan gelmişti, yanıma oturduğunda sigara kokusu geldi ama ben yine de ağzını bir aç dedim izin vermedim neyse dedim.
Sonra gene gece dışarıda binanın arkasında şarkı dinleyerek sigara içtiğini gördüm kızdım falan, sizce ne yapmalıyım?
Teşekkürler.
Karşına çek konuş abi. Döverseniz bağırırsanız falan zaten inadına içer.

Teşekkürler.
Alabileceğiniz en kötü sarma sigarayı alın ve bir dal verin. Beş parasız kaldığında ne içeceğini bilirse içmez. Bu konuda öğüt verin. Eğer buna rağmen bırakmazsa yapacak bir şey yok, kardeşlerine göstermeden içmesini söyleyin.

Havalı sanıyordur bu yaptığını. Eğer harçlık veriyorsanız harçlığını kesmenizi öneririm. Sigara gibi şeylere akıtmamalı parasını. Karşınıza alın düzgünce konuşun.

Hocam bu sefer harçlığından kısarsa kısıtlı para ile tütünede alışabilir daha kötü.

Geri
Yukarı