Öğretmen sigara içerken gördü ne yapacağım ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Üstünde mont falan varsa üniforma sıkıntı olmaz. Okulun yakınında dahi içmemişsin ailenin öğrenmesi senin için sıkıntı değilse öğretmene kibar bir şekilde atarını yap. Okul dışında yaptıklarınla seni yargılamak gibi bir hakkı yok. Disipline verirse okulda içmiyorum diye itiraz edebilirsin.

Tatlı dille, okul forması ile okul çevresinde sigara içmeyeceğini söyle çünkü okulun imajına zarar verirsin, buna izin vermezler.
Ancak okul saatleri dışında, gündelik kıyafetler ile sigara içmene kimse karışamaz.
Bu senin kişisel tercihin, elbette önermiyorum ancak hocayı vapurda görüp de sigaranı söndürme yani, içmeye devam et açıkçası :)

Bu gibi durumlar için siyah hırkayı armasız aldım ama içimdeki gri okul üniformasından çaktı durumu. İki hocada tanıyordu bakalım yarın neler olacak. Disiplin falan olmasa 1 gün boyunca öğüt yemeye razıyım. :D

Öğretmenine bağlı diye düşünüyorum misal biz ders saati kapının üstündeki camdan arkadaşı uçururken hoca geldi kafamızı kırıyordu. Arkadaş hocanın üstüne yürüdü konuştular geçti gitti. :)

Yeni yasaya göre artık okul yakınında içenlere de karışabiliyorlar. 18 yaşın altında isen sigara satın aldığın yere ceza ödetebilirler. Söylemez isen sana keserler cezayı. Tabi böle bir şey yapacağını sanmıyorum hocanın sadece öğüt verip geçecektir tahminimce.

Sadece öğüt verir disipline verme yetkisi yok, okul dışında gördüyse sana tavsiyem dürüst ol!

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni yasaya göre artık okul yakınında içenlere de karışabiliyorlar. 18 yaşın altında isen sigara satın aldığın yere ceza ödetebilirler. Söylemez isen sana keserler cezayı. Tabi böle bir şey yapacağını sanmıyorum hocanın sadece öğüt verip geçecektir tahminimce.
İnşallah öyle olur.

Üniformada ki amblemi görmediyse tek gri kıyafet sizin okulun değil ya. Paçayı sıyırırsın yani. Özel hayatına karışamaz sonuçta. Ailen izin veriyorsa hiçbir sıkıntı yaşamazsın.

2 hoca da tanıyor beni. Biri zaten bizim beden öğretmenimiz. [İkisi de beden öğretmeni.]

Tanıması önemli değil. Okulun içinde Hoca onlar. Dışarıda sadece öylesine biri.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı