OKB olup atlatan var mı?

Bende de var o rahatsızlık hocam 6-7 senedir?
Aileme diyorum psikologa gitmem lazım o zaman derdini bana anlat diyor okullar açılsın aylık 1000 TL gibi harçlığım oluyor özele gideceğim.
Kanka kusura bakma ama o nasıl aile yani aile dediğin çocuğun sağlığını düşünür bende panik atak ve aşırı stres vardı bende ilk söylemekten çekindim utandım 3 gün önce söylediğim de direkt götürdüler çünkü bu normal hastalıktan daha kötü bir şey ruhunu bozuyor beynini bozuyor ve geri dönüşü olmayan bir şey yapıyor seni artık sen olmuyorsun derdini anlat dediğin zaman geçilmiyor ilaç tedavisi lazım ben başladım mesela şu an

Kanka kusura bakma ama o nasıl aile yani aile dediğin çocuğun sağlığını düşünür bende panikatak ve aşırı stres vardı bende ilk söylemekten çekindim utandım 3 gün önce söylediğim de direkt götürdüler çünkü bu normal hastalıktan daha kötü bir şey ruhunu bozuyor beynini bozuyor ve geri dönüşü olmayan bir şey yapıyor seni artık sen olmuyorsun derdini anlat dediğin zaman geçilmiyor ilaç tedavisi lazım ben başladım mesela şu an.

Kanka zaten ne dersen de ya ailem hakkımda umursamam. 18 yaş altı da olduğum için devletlerde gidemiyorum özele gideceğim.
Zaten dün düşündüm de yaptığım şey pek uygun değil lakin kendi harçlığımla gideceğime, babam esnaf olduğu için gunljk olarak para koyulan yer var oradan alıp giderim fark etmezler.
Babam günde 50 lira sigara+alkol annemde ev hanımı olmasına rağmen sigara +nargile o kadar gereksiz şeylere para harcıyorlar ki benim çaldığım para sevaplik bir yere gider en azından.

Kanka zaten ne dersen de ya ailem hakkımda umursamam. 18 yaş altı da olduğum için devletlerde gidemiyorum özele gideceğim.
Zaten dün düşündüm de yaptığım şey pek uygun değil lakin kendi harçlığımla gideceğime, babam esnaf olduğu için gunljk olarak para koyulan yer var oradan alıp giderim fark etmezler.
Babam günde 50 lira sigara+alkol annemde ev hanımı olmasına rağmen sigara +nargile o kadar gereksiz şeylere para harcıyorlar ki benim çaldığım para sevaplik bir yere gider en azından.
yani ben devlette ki psikiyatriye gittim ve söyledikleri kadar kötü değil öyle 5,10 dakika dinleyip atmadı doktordan doktora değişiyor demek benle 1 saat konuştu detaylıca çok iyi ilgilendi özele gitmek istedim seans ücreti minimum 600-700'den başlıyor ama 18 yaş altısın doğru tek gidemezsin akraban veya ablan abin varsa onlarla da gidebilirsin

Yani ben devlette ki psikiyatriye gittim ve söyledikleri kadar kötü değil öyle 5,10 dakika dinleyip atmadı doktordan doktora değişiyor demek benimle 1 saat konuştu detaylıca çok iyi ilgilendi özele gitmek istedim seans ücreti minimum 600-700'den başlıyor ama 18 yaş altısın doğru tek gidemezsin akraban veya ablan abin varsa onlarla da gidebilirsin.

1 senem var, ya da özele gitmek, psikiyatri ilaçları ücretsiz mi oluyor? Cidden yasanilmaz yapıyor OKB. Cevremdeki insanlarda anlıyor artık kafamın normal olmadığını OKB yüzünden hiçbir şeye odaklanamiyorum.

1 senem var, ya da özele gitmek, psikiyatri ilaçları ücretsiz mi oluyor? Cidden yasanilmaz yapıyor OKB. Cevremdeki insanlarda anlıyor artık kafamın normal olmadığını OKB yüzünden hiçbir şeye odaklanamiyorum.
Ben sigortalı olduğum için 2 tane 25mg selectrayı 15TL'ye almıştım normalde tanesi 86TL'miş ama her rahatsızlığa bu ilacı verilmiyor sana farklı verebilir ve OKB değilim ama onun gibi belirtilerim var benimde mesela sürekli nabız sayma gibi şu an geçti çok yapmıyorum ve zaman kaybetmeden bence git

Ben sigortalı olduğum için 2 tane 25mg selectrayı 15TL'ye almıştım normalde tanesi 86TL'miş ama her rahatsızlığa bu ilacı verilmiyor sana farklı verebilir ve OKB değilim ama onun gibi belirtilerim var benimde mesela sürekli nabız sayma gibi şu an geçti çok yapmıyorum ve zaman kaybetmeden bence git
Aklımdaki düşünce bu şimdi ben psikiyatri ye gidince her hafta gel diyecek ve paramı sömürücek.1-2 seans gittikten sonra ilaçlarımi da aldığımda gitmeme gerek kalmaz inş.Bir yandanda kendimi suçlu gibi hissederim diye korkuyorum.Para çalmak felan .

Aklımdaki düşünce bu şimdi ben psikiyatri ye gidince her hafta gel diyecek ve paramı sömürücek. 1-2 seans gittikten sonra ilaçlarımi da aldığımda gitmeme gerek kalmaz inşallah. Bir yandanda kendimi suçlu gibi hissederim diye korkuyorum. Para çalmak falan.

Yani her hafta çağırmıyor diye biliyorum aydan aya ve iyileşme sürecine girdikçe 2 ayda bir çağrıyor yani o doktor yavaş yavaş seni iyileştiriyor ve kendinden uzaklaştırıyor bir anda psikoloğa gitmemeyi bırakma o zaten yavaş yavaş seni kendinden uzaklaştıracak antidepresanları da direkt bırakılmaz kötü etkileri var para çalmak kötüdür ama ailen imkan vermiyorsa ve sağlığın içinse kötü bir şey değil bence

Yani her hafta çağırmıyor diye biliyorum aydan aya ve iyileşme sürecine girdikçe 2 ayda bir çağrıyor yani o doktor yavaş yavaş seni iyileştiriyor ve kendinden uzaklaştırıyor bir anda psikoloğa gitmemeyi bırakma o zaten yavaş yavaş seni kendinden uzaklaştıracak antidepresanları da direkt bırakılmaz kötü etkileri var para çalmak kötüdür ama ailen imkan vermiyorsa ve sağlığın içinse kötü bir şey değil bence
Bence de değil onlar imkan sağlamıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı