Okulu bıraktım ve boşta kaldım

Furkan Borak

Decapat
Yer
Kocaeli, Karamürsel
Arkadaşlar selam. 10.sınıf öğrencisiyim. Astım sebebi ile okulda devamsızlığım çok. İlk dönem sadece 30 günden fazla vardı. Zaten okuldan nefret ediyorum, kitlesi ayrı, öğretmenleri ayrı, zamanı ayrı, sınavı ayrıydı. Bende ailem ile konuşup bırakma kararı aldım. Açığa geçeceğim. Açığa geçmek için 1 sınıf kalmak gerekiyormuş sanırım. Bende tamam dedim ailem de tamam dedi ve bıraktım. Şu an evdeyim. Babamın lokantası var. Evde kaldım, boş boş oturuyorum haftalardır. Sadece bilgisayar oynuyorum. Evde artık çok sıkıldım gerçekten. Ne yapacağım bilmiyorum. Ailem diyor açıktan okuyacaksın zaten falan. Ben diyorum mesleğe gideyim ama kaldığım için gidemem seneye giderim. Beynim durma noktasına geldi artık.

Babanın lokantası varsa orada çalışabilirsin hocam, hem para kazanır, hem de canın sıkılmaz. İleride o lokantanın sahibi olmak istersen de bunu araştırıp ona göre ilerlersin.

Evet bende istiyorum. Ama babam ile iyi anlaşamıyorum. Sinir hastası.

Hocam astım nasıl bir şey pek bilmesem de çok ağır işler olmayan garsonluk gibi işleri yapabilirsiniz belki. Hem bir para kazanırsınız, normalde tavsiyem daha çok marangozluk gibi öğrenmeli işler olurdu ancak astımın engelleyebilir. Ancak eğer engellemiyorsa, elektrikçilik, marangozluk gibi zanaatları öğrenerek iyi paralar kazanabilirsin ve elinde bir mesleğin olur.

Hocam bende aynı şekildeyim fakat açık liseyi kötüleyenler varmış geçte olsa alacaksınız diplomanızı onun için açık öğretime yazılın ve bir işe başlayın o alanda yürüyün emin olun iyi yerlere gelirsiniz okumadanda iyi yerlere geliniyor.

Arkadaşlar selam. 10.sınıf öğrencisiyim. Astım sebebi ile okulda devamsızlığım çok. İlk dönem sadece 30 günden fazla vardı. Zaten okuldan nefret ediyorum, kitlesi ayrı, öğretmenleri ayrı, zamanı ayrı, sınavı ayrıydı. Bende ailem ile konuşup bırakma kararı aldım. Açığa geçeceğim. Açığa geçmek için 1 sınıf kalmak gerekiyormuş sanırım. Bende tamam dedim ailem de tamam dedi ve bıraktım. Şu an evdeyim. Babamın lokantası var. Evde kaldım, boş boş oturuyorum haftalardır. Sadece bilgisayar oynuyorum. Evde artık çok sıkıldım gerçekten. Ne yapacağım bilmiyorum. Ailem diyor açıktan okuyacaksın zaten falan. Ben diyorum mesleğe gideyim ama kaldığım için gidemem seneye giderim. Beynim durma noktasına geldi artık.

Hocam yaşınız kaç? 18 yaş altında iseniz küçük tanıdık bir işletmeye girip kendi paranızı kazanıp kendiniz harcayabilirsiniz hep deneyim kazanırsınız . 18 yaş üstündeyseniz zaten bir işe girmenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Bu arada ben de aynı durımu yaşıyorum okulu bıraktım sayılır ve 18 yaşındayım iş arıyorum. Boş durmak insanın psikoloji bozuyor ve ciddi bir durum bu.

Hocam yaşınız kaç? 18 yaş altında iseniz küçük tanıdık bir işletmeye girip kendi paranızı kazanıp kendiniz harcayabilirsiniz hep deneyim kazanırsınız . 18 yaş üstündeyseniz zaten bir işe girmenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Bu arada ben de aynı durımu yaşıyorum okulu bıraktım sayılır ve 18 yaşındayım iş arıyorum. Boş durmak insanın psikoloji bozuyor ve ciddi bir durum bu.
18 altıyım hocam. Ne yapacağım bilmiyorum. Babamın ve babamın dayısının büyük lokantası var. Acaba oralarda mı çalışsam?

18 altıyım hocam. Ne yapacağım bilmiyorum. Babamın ve babamın dayısının büyük lokantası var. Acaba oralarda mı çalışsam?
Baban seni sıkıntıya sokarsa orada çalışma sonuçta tanımadık yerde de çalışsan orada da sinirli insanlar çıkacak karşına. Bi yerden başlamak önemli. Bu arada 1 sene kalıp açık liseye geçebileceğinizden emin misin?

Yani aslında bırakmamışsın açıktan devam edeceğine göre, yeni çıkan oyunlara göz atıp sevdiklerini indirebilirsin, mutlaka bir hobi bulmalısın çünkü açıkta sosyalleşmen daha zor olacak arkadaşların varsa onlarla dışarı çıkabilirsin işe girmende iyi olacaktır ama işe gireceksen derslerine daha çok emek vermen lazım film izleyebilirsin,

Geri
Yukarı