OLED monitör tavisyesi

• Konuyu başlatan SCK1
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 70
  • Görüntüleme 8B
Bende bunu anlamıyorum işte :)

Hadi bakalım yorumlara Samsung'un kendi sitesinde yorum yok o yüzden. Hem amazon Amerika hem de Amazon Türkiye yorumları olumlu mu? Olumlu.

1000 tane satan monitörde 2 kişi sorun yaşadı diye bu monitörün sorunlu olduğu anlamına gelmiyor alanların çoğu yorum bile yapmıyor takıyor fişe gerçek hdr deneyiminin keyfini çıkarıyor. Dünyanın en iyi inceleme kanalı bu monitörün sorunlarının son sürümde çözüldüğünü söyleyip en iyi monitörler kategorisine koymuş. Puanları ortada.

Dell aw3423dw'de şuan en iyi monitörlerden birisi. Sizin mantıkla bakıldığında bu monitör de sorunlu dimi bakın bir sürü sorun...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Sizin monitörü kullanmadan iki tane sorun yorumu görüp bu monitör sorunlu diyince de bu monitör sorunlu olmadı. Dünyaca bilinen inceleme kanalları var bunun için. Tekrar belirtiyorum sorun dediğiniz şeyleri çoğu güncelleme ile çözüldü. Samsung neo G8 gibi donanımsal bir sorunu yok bu monitörün.

Sen düzgün bakmamışsın 🙂

Ayrıca çok konuşuyorsun ama boş konuşuyorsun, o yüzden okumuyorum artık yazdıklarını.

Yazılım sorunlarıda hala devam etmekte, iyi forumlar.

Sen düzgün bakmamışsın 🙂

Ayrıca çok konuşuyorsun ama boş konuşuyorsun, o yüzden okumuyorum artık yazdıklarını.

Yazılım sorunlarıda hala devam etmekte, iyi forumlar.
Ahahahaha aynen aynen müneccimsin mübarek kullanmadan biliyor monitörü rttings filan kim ki:) ayrıca ben Samsung Türkiye'yi kast etmiştim ama yinede yorumlara baktım. Birisinin dp kablosu bozulmuş monitöre 1 puan vermiş :) birisi ps5 de 4k bağlantı kuramamış 1 puan vermiş (ki ps5 4k desteği yok monitörün, Dell aw3423dw de böyleydi), birisi eski sürümde uyanmama sorunu demiş düşük vermiş ki bu sorun yeni sürümde bende yok, birisi de son sürümde kullanmış muhtemelen yüksek puan vermiş :)

Sorunların çoğu çözülmüştür. Dünyaca ünlü rttingsin inceleme oluşumunun yorumları ve puanları ortada yanında monitör unboxed incelemesi de gelecek. İki yorum görüp monitör sorunlu demek boş kafalılıktan farksızdır. İyi forumlar dilerim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-03-12-17-46-07-00_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    Screenshot_2023-03-12-17-46-07-00_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    138 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:
Yalnız bu monitörü de almasak şu ülkede alabileceğimiz üst seviye monitör M28U ve muadilleri kalıyor ki oda bildiğimiz IPS. Contrast çok düşük. Ülkeye monitör gelmiyor adam gibi.

Yalnız bu monitörü de almasak şu ülkede alabileceğimiz üst seviye monitör M28U ve muadilleri kalıyor ki oda bildiğimiz IPS. Contrast çok düşük. Ülkeye monitör gelmiyor adam gibi.
Sonuç bu evet. Geldi mi de yarısı kadar daha koyuyorlar,parana acıyorsun

Sonuç bu evet. Geldi mi de yarısı kadar daha koyuyorlar, parana acıyorsun

Normalde yola Cooler Master GP27U ile çıkmıştım ama ülke şartları beni M28U ya mecbur bırakıyordu oda Ebrar diye saçma sapan bir firma. LG 32GQ950 gelseydi eğer kesin alacaktım ama LG getirmeyeceğiz dedi TR'ye. Bakıyorsun Dell de getirmiyor OLED monitörünü ama Samsung getirmiş. Bir deneyeceğim eğer kullanamayacak gibi olursam sorunlar yüzünden zaten Amazon'dan aldım iade ederim. OLED yanması olayı da dikkatli olursanız 10 sene bile kullanırsınız diye düşünüyorum. Şöyle 5-6 sene sonra OLED iyice gelişince de elimizdekini satıp güncel bir OLED monitör alırım. Yarın teslim edilecekmiş monitör. Akşama ilk izlenimlerimi yazarım.

Bu forumda şu çok var ve rahatsız edici bir durum. Bir ürün hakkında "bu kötü, sorunlu" ne olduğunu sorunca git araştır deniyor. Baktım bulamadım deyince de "sen araştırmayı bilmiyorsun" oluyor. Belki dediğin gibi vardır bu sorun, haklısındır belki ama hiçbir şey göstermeyip ortaya böyle yazınca bir anlamı yok.

Ben de gelirim G8 alırsan monitör yanar, eve sıçrar evin de yanar gidin internetten araştırın yazıyor derim. Bulamadım diyene de "sen araştırmayı bilmiyorsun" der geçerim. Çamur at izi kalsın oluyor böyle yapınca, yaptığınız eleştirinin kabul edilebilirliği yok. Hiçbir dayanağınız olmayan şeylerle vaktimizi harcamaktan vazgeçin artık, varsa bir dayanağı ortaya koyun ki bilelim.

Arkadaşa boş yapıyorsun diyorsun ama arkadaş ortaya link atıyor, somut bir şey sunuyor sen ise sunmuyorsun. Haklı olsan bile bu koşullar altında boşu sen yapıyorsun. Haklıysan somut bir şey koy ortaya alacağımız varsa da almayalım kurtaralım kendimizi bu sorunlu üründen.

C2 su an yurt disinda inanilmaz populer bir urun. Pek cok yazilimci kullaniyor benim takip ettigim. Ozellikle is icin muazzam bir urun ama oyun da oynatiyor tabi gayet.

Quantum'da mükemmel değil, değişik renklerde sıkıntıları var. OLED de mükemmel değil. Samsung'un bir şeyleri patlatma sevdası var, LCD'lerde de öyleydi. Daha çok renk olsun, daha çok parlasın.. bu illa doğru sonuca götürmüyor ki OLED'den önce de Samsungu seçmememin bir sebebiydi.
Doğru diyorsun hocam, aklıma Cem Yılmaz'ın bir repliği geldi;

Bende Samsung'un 65QN90A modeli miniledli TV'si var. Vallahi görsellik muazzam. Renkler falan da öyle cırtlak patlak gelmiyor. Sanırım sizin dediğiniz fabrika çıkışlı bir ayar yapılıyordur orada renkleri patlatıyor olabilirler. Yalnız oyun içinde renklerin çok daha parlak patlak olması iyidir. :)

Lg 27 inc mla OLED ile Samsung G8 quantum dot OLED'in karşılaştırmasını şurada yapmış bir incelemeye kanalı.

Genel olarak Samsung daha canlı renkler,daha sürükleyici bir deneyim, daha fazla parlaklık ve hdr konusunda öndeyken LG ise yenileme hızı, giriş gecikmesi gibi konularda üstün. LG'nin en büyük iki dezavantajı mat ekran ki bu renk canlılığı,hdr ve parlaklık deneyimini bozuyor diğeri de yanma garantisi vermiyor. Yani kısacası LG rekabetçi bir OLED arayanlara için, Samsung hikayeli oyunlar ve film için daha iyi tabi ki Samsung daha pahalı bir monitör.

LG C2 gerçekten çok iyi bir fiyat performans televizyon o fiyata daha kalitelisi yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı