Opel Combo C araç satılıp yerine ne alınabilir?

recep007

Hectopat
Daha fazla  
Bizde Opel combo C var, 4 değişen 310000km. Sıkıldık artık çoğu yerini 0 yaptık. Frenler, filtreler, yağ falan değişeli 10000km olmamıştır. Turbo komple tamir edildi ama artık butcemiz bu arabanın ne yakıtına ne de masraflarına yetmiyor. Ne yapmalıyız, benim Honda 1.6 ies alasım var ama üstüne nasıl para koyucaz onu bile bilmiyorum.

1.7 dti comfort.

Son düzenleyen: Moderatör:
Önemli olan yeni araba almak değil elindekini kazıklanmadan satmak. Şu an normal bir birey için ne araba almak ne de araba satmak zor iş. İnsanların kafalarında ne tilkiler dönüyor. 2 kişiden birisi seni oyalıyor mesela diğeri radyatör suyuna yağ katıyor. Sonra araba conta yakmış diye fiyat ta pazarlık ediyorlar.

1.6 ies'in de yakiti ve masrafi cok olur :) Ben senin yerinde olsam clio 4, fiesta tarzi araclara bakardim. Piyasasi hizli, masrafi az, parcasi bol.

Bizde Opel combo C var, 4 değişen 310000km. Sıkıldık artık çoğu yerini 0 yaptık. Frenler, filtreler, yağ falan değişeli 10000km olmamıştır. Turbo komple tamir edildi ama artık butcemiz bu arabanın ne yakıtına ne de masraflarına yetmiyor. Ne yapmalıyız, benim Honda 1.6 ies alasım var ama üstüne nasıl para koyucaz onu bile bilmiyorum.

1.7 dti comfort.

Bütçenize uygun dizel Fluence modellerine bakmanızı öneririm.
Megane 3, Fluence, Jetta gibi modeller işinizi görecektir.
Renault tarafında dizel, Volkswagen tarafında benzinli TSI modellere bakın. Volkswagen tarafında benzinli FSI motorlardan uzak durun. Teknoloji sebebiyle yakıt tüketimi günümüze göre oldukça yüksek.

Bütçenize uygun dizel fluence modellerine bakmanızı öneririm.
Megane 3, fluence, Jetta gibi modeller işinizi görecektir.
Renault tarafında dizel, Volkswagen tarafında benzinli TSI modellere bakın. Volkswagen tarafında benzinli fsı motorlardan uzak durun. Teknoloji sebebiyle yakıt tüketimi günümüze göre oldukça yüksek.

Bu söylediğiniz arabaların hepsi bizim bütcemizden çok uzak 3 tane galericiye sorduk 210000TL'den fazla Fiat vermediler hem bize sadece az yakması değil arabadan anlayan ustaların çok olması ve parçalarınında ucuz olması lazım mesela bizim şu anki arabamızın ustasını Antalya'da bulamadık bulduğumuz adamlarda bir yeri yaparken öbürünü bozuyor anlamadıkları için.

En mantıklı üstüne 200-300 bin ₺ koymayacaksan hiç değiştirmemen.

Ama yaptıramıyoruz bir yeri bozulunca Antalya'da anlayan adam çok yok.

Bu söylediğiniz arabaların hepsi bizim bütcemizden çok uzak 3 tane galericiye sorduk 210000TL'den fazla Fiat vermediler hem bize sadece az yakması değil arabadan anlayan ustaların çok olması ve parçalarınında ucuz olması lazım mesela bizim şu anki arabamızın ustasını Antalya'da bulamadık bulduğumuz adamlarda bir yeri yaparken öbürünü bozuyor anlamadıkları için.

Ama yaptıramıyoruz bir yeri bozulunca Antalya'da anlayan adam çok yok.
Ozaman konu ayrı hocam. Linea, Fluence, Albea gibi daha az masraflı arabalara yönelebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı