Outlet kasadan güç kaynağı çıktı

Febaso

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Sizlere bir sorum var.

Geçen hafta topladığım sistem için tüm parçaları sipariş etmiştim. Geriye bir tek güç kaynağı ve kasa kalmıştı.

Ya ikisini ayrı ayrı 3100 TL civarında alacaktım ya da set şeklinde 3.400 liraya alacaktım.
Bende garanti ve güvenilirlik konusunda ayrı ayrı almayı makul buldum. Alacığım güç kaynağı (550W) belliydi ve onu 1.300 liraya aldım.
Kasa bir farklı sitede 1800 TL derken diğer sitede 1.500 liraydı ve ben de çok üzerine düşünmeden ucuz olanı aldım.

Sonra kasanın outlet olabileceği aklıma geldi, kontrol ettiğimde gerçekten outletti. Çok önemli değil, zaten.
Kasa kritik bir parça değil maksimum üzerinde birkaç çizik vardır diye düşündüm.

Ama gel gör ki hem kasayı 300 lira ucuz almıştım hem de içinde benim aldığım PSU'nun 600W'lık üst modeli vardı.
Fakat içerisinden fiş veya garanti çıkmadı.

Bu konuyu arkadaşlarıma ve bu konuda bahsettiğim tamirciye sorduğumda bir sıkıntı çıkmayacağını,
Güç kaynaklarının kolay bir şekilde bozulmadığını zaten artık yeni parçaların arızalara karşı dayanıklı olduğunu söylediler.
Ben yine de size sormak istiyorum:

Sizce bu dahili PSU'yu kullanmalı mıyım, dedikleri gibi sıkıntı olmaz mı?
Yoksa kendi aldığım PSU'yu mu kullanmalıyım? Çünkü kritik bir parça, arıza sonucunda bütün sistem bozulabilir.

Yeri gelmişken sormak istiyorum eğer dahili güç kaynağını kullanırsam elimde fazla kalanı satmalı mıyım yoksa bir kenarda dursun mu?

Yanıt ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Kasa: MSI MAG Forge M100a.
PSU: MSI PSU MAG A550bn 550W Power Supply (fiyatına zam gelerek 2100 lira olmuş.)

Yeni konular

Geri
Yukarı