Oyun İçin i5 4570 mi Fx 8350'li Sistem mi?

Hangisi?

• Intel tabanlı

Oy: 15 48,4%
  • Amd tabanlı

Oy: 16 51,6%

• Oy verenlerin toplamı
    31
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Deniz Koç

Hectopat
Daha fazla  
Bu iki sistemde hangisi daha performansli olur oyun Fps konusunda?

Screenshot_2014-04-24-22-39-56.png

Screenshot_2014-04-22-12-56-51.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Cok buyuk bir fark olmayacaktir. Asagi yukari ayni FPS degerlerini alacaksin. Intel eski oyunlarda nispeten daha iyi performans gosterecektir.

İleriye yönelik Amd. Ama iyi bir soğutucu almalısın. Bu arada nereden topladın sistemi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdiki bilgisayarım çok eski. Artık yeni bir oyun sistemi mecbur. Bu yüzden

Çekirdek sayısına pek bakmanı önermem, günümüzdeki oyunların çoğu çoklu çekirdek kullanmaz. Tekli çekirdek performanslarında da Intel daha önde bir performans sergilemiştir. İleriye dönük AMD veya Intel kararınızın neye bağlı olarak ortaya çıktığını da merak ettim açıkçası.

Amd'nin bir editörünü dinlemiştim. Röportaj yapıyorlardı. Adam demiştiki: Çekirdek başına performansda intel daha üstün olabilir evet. Fakat bir düşünün. İleride 4 çekirdeğin yetersiz geldiği durumlarda ne yapıcaksınız? Bu laf benim işlemcilere bakış açımı değiştirdi doğrusu. Evet günümüzde 4 çekirdekli bir işlemci bütün oyunlara yetiyor ve çekirdek başına performans intelde daha iyi olduğu için daha fazla performans veriyor ama 4 çekirdeğin yetmediği oyunlarda fx 8120 gibi işlemcilerin kıymetini anlıyıcaz. Yanlış biliyorsam yanlışımı düzeltin lütfen. Cahil olarak yaşamak istemiyorum :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı