Oyun için Haswell

1- Koleksiyoncu aleti DVD Writer'ı listeden çıkart.
2- O bütçeye AMD topla. Intel istiyorsan i5 4670K al, ekran kartını sonra al.
3- RAM'leri kesinlikle 4x2 şeklinde al. Dual Channel kullanmak, performansı arttıracaktır.
4- K ibareli Haswell işlemcilerde stok fan yoktur. Tavsiyem, Thermaltake Contac30 alman.

Dediklerimi uygularsan güzel bir sistem çıkar ortaya.

Kendim FX6300 kullanıyorum sormak istediğin soruları sorabilirsin ama genel olarak tavsiyem kesinlikle bu yönde alman. Ekran kartı oyunlar için daha önemli ve FX6300 her işini fazlasıyla görecektir.

İntel HD 4000 ile takılıp ekran kartını sonra almak daha mantıklı. Onun dışında gayet iyi sistem bence.

Haswellerde HD4000 yok. Yerine HD4600 getirildi. Ve çok çok daha iyi performans veriyor.

Umut eğer illa ben i7 işlemcili sisteme sahip olacağım diyorsan Anıl'ın dediği gibi HD4600 ile idare edip daha sonra GTX7xx serisi gibi bir ekran kartı alman tek yol gibi. Yoksa hiç zorlama AMD al canavar gibi sistemini topla derim.

Bir de sen de biliyorsun bu fiyata AMD'nin daha uygun olacağını neden böyle bir konu açtın ?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı