Oyun için Moondrop Jiu vs Moondrop Chu II

Anladım teşekkürler. Açıkçası oyun için alacağımdan baslar tizler çok fark eder mi bilmiyorum.

Shenzen işi için nasıl bir yol izleyebilirim? Bunun için bir rehber vs. var mıdır? Kulağa çok legal gelmedi de
Uye olup aliyorsun ekstra bisey gerekmiyor. Odemen onaylandiktan sonra mail geliyor gumruk islemleri icin kimlik no isteyen. 10-14 gun arasi suruyor genelliklr ulasmasi. Bir de eskiden referral link bulup uye olursan ilk alisverise indirim vardi, halen var mi emin degilim.

Sdece shenzenaudio icin degil de genel olarak tum yurt disi siparisleri icin teslimat ardresini yazarken Turkce karakter kullanmamaya calis, ş yerine s, ğ yerine g gibi.

Ben aliexpressten en ucuz dsp olan tanchjim zero almanı öneririm. Sadece android uygulamasında tuning yapılabiliyor ama.
Hangi oyunda ses kasıyorsan onun ayak sesine vs göre bi tuning yaparsın denemelerle 5 band parametrik ekolayzırı var yaptığın ayar kabloda kalıyor taktığın herşeyde o şekilde çalışıyor kendi ses karakterini yaratmış oluyorsun.

Ben sennheiser momentum true wireless 3 ses karakterine benzettim harika oldu. Laptopa takıyorum müzik dinliyorum kablolu ve mikrofonu da harika. Sen kulaklığın stok tuningine bakacaksan zaten bu saydığımız kulaklıkların hiçbirisi ses kasmak için uygun ses karakterine sahip değil, hepsi dandik harman tuning uyduruk kulaklıklar chi-fi kulaklıklarda harmanı daha da abartıp içine ediyorlar. Plextone kulaklıklar var onlarla on kat daha iyi kasarsın ama onların da mikrofonları çok kötü.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2024-05-13 at 20.51.57.jpeg
    WhatsApp Image 2024-05-13 at 20.51.57.jpeg
    34,8 KB · Görüntüleme: 17
Kulakliga kaydetme disinda bir olayi yok ki dsp kablonun. Pcde ve telefonda cok daha detayli yapabiliyorsun zaten parametrik eq farkli programlarla.
Yok yapamıyorsun. Anfi içindeki dspden yapılan ayarla yazılımsal olarak telefondan bilgisayardan yapılan çok faklı. Hele bluetooth kulaklıklarda waveletle falan yapılan ayarla cihazın kendi uygulamasındaki frekans değişimleri aşırı farklı. Bu yüzden response to eq diye bir terim mevcut ve bu kulaklıktan kulaklığa deli gibi değişen bişey. Benim gördüğüm en cevapsız kulaklık buds2 pro. Ses karakteri asla değişmiyor waveletle veya herhangi bir programla ne yaparsanız yapın harsh 3.2k duruyor engellenemiyor. Ama içindeki soft moduna geçince değişiyor çünkü anfi bir frekansa belli bir enerji verirken siz arkaplanda oraya gelen AAC sıkıştırılmış verinin içine ne koyarsanız koyun istediğiniz ayarı yapın bunun etkisi belli değişkenlere bağlı ve sınırlıdır.

İlk kez duyuyorum boyle birsey. Var mi detayli inceleyebilecegimiz bir kaynak? Donanimdan dsp ile yaptigin eq da sonucta oraya onceden yuklenen bir yazilimla yapilmiyor mu? Fark nerede gerceklesiyor tam olarak?

Wavelet parametrik eq kullanmiyor bu arada, farkli yerden donuturup import ediyorum ben telefon icin. PCde ise peace eq apo kullaniyorum.

Ben bilgisayarda oyun oynamak için falan DSP olanı aldım. Bir şey değiştirmez demi.
IMG_1785.jpeg

Bir de USB Hub > usb to type-c > chu 2 şeklinde kullanıcam bi sorun olmaz değil mi?

Ürün bu: Amazon.de

İlk kez duyuyorum boyle birsey. Var mi detayli inceleyebilecegimiz bir kaynak? Donanimdan dsp ile yaptigin eq da sonucta oraya onceden yuklenen bir yazilimla yapilmiyor mu? Fark nerede gerceklesiyor tam olarak?

Wavelet parametrik eq kullanmiyor bu arada, farkli yerden donuturup import ediyorum ben telefon icin. PCde ise peace eq apo kullaniyorum.
Kaynağa gerke yok zaten senelerdi tecrübe ettiğim bişey. Sadece yazılımla yapılmıyor sanırım anfi o frekansa bizzat güç veriyor farkı yaratan da bu galiba. Oraya gelen dijital verideki değişiklik sınırlı ve kaliteyi de düşürüyor preampdan dolayı şu db tabanı falan aralık daralıyor. Bende fiio btr3 ve qudelix 5k var telefondan yaptığınızla anfinin içinden yaptığınız eq çok çok farklı. Hele hele en orjinali zaten dinamik sürücünün bizzat bobininden ve akustik yapısından gelen tuning.

Ben bilgisayarda oyun oynamak için falan DSP olanı aldım. Bir şey değiştirmez değil mi?

Bir de USB Hub > USB to Type-C > chu 2 şeklinde kullanacağım bir sorun olmaz değil mi?

Ürün bu: Amazon.de

Dijital olarak aktarımda uyumsuzluk yoksa sorun olmaz. Önemli olan sevdiğiniz ve sizi oyunda tatmin edecek ses karakterini yakalamanız.

Kaynağa gerke yok zaten senelerdi tecrübe ettiğim bişey. Sadece yazılımla yapılmıyor sanırım anfi o frekansa bizzat güç veriyor farkı yaratan da bu galiba. Oraya gelen dijital verideki değişiklik sınırlı ve kaliteyi de düşürüyor preampdan dolayı şu db tabanı falan aralık daralıyor. Bende fiio btr3 ve qudelix 5k var telefondan yaptığınızla anfinin içinden yaptığınız eq çok çok farklı. Hele hele en orjinali zaten dinamik sürücünün bizzat bobininden ve akustik yapısından gelen tuning.

Dijital olarak aktarımda uyumsuzluk yoksa sorun olmaz. Önemli olan sevdiğiniz ve sizi oyunda tatmin edecek ses karakterini yakalamanız.
Yani endişem gecikme, performans düşüşü olması veya stereo + mic olarak kullanabilmeme engel olup olmaması. Sonucta hem hub hem dönüştürücü vs. Bilemedim ama aldık bakalım kulaklık ay sonu geliyor. Deneyip göreceğiz gibi…

Geri
Yukarı