Oyun satış sitesi nasıl kurulur?

Ryrımm

Hectopat
Merhaba sevgili Technopat ailesi, bazı oyun hesapları Minecraft premium hesabı satanların olduğu siteler gibi site açmayı düşünüyorum. Neler yapmam gerekiyor? Böyle şeyleri bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba sevgili Technopat ailesi, bazı oyun hesapları Minecraft premium hesabı satanların olduğu siteler gibi site açmayı düşünüyorum. Neler yapmam gerekiyor? Böyle şeyleri bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
Bunlar biraz sıkıntılı işler. Siteden ziyade hesapları nasıl temin edeceğiniz, oyunları nereden bulacağınız ve Minecraft Premium hesapları nereden alacağınız gibi gibi şeyler önemli. Siteyi kurması bunları yaptıktan sonra gelir.

Öncelikle hangi dilleri biliyorsunuz bu HTML bilme ile bitecek bir şey değil JavaScript CSS HTML bu dilleri iyi bilmelisiniz.
Bunun yanında bir hosting sunucunuz ve domain adresiniz olmalı bunlar kullanmadığınız bir bilgisayarda da yapılabilir.
Ve yaşınız +18 değilse çok sorun yaşarsınız eğer site üzerinden para işlemi yapacaksanız ki satış sitesi diyorsunuz sanal pos gibi şeyler lazım.
İyi sosyaller:)

Çok bir bilgim yok Instagram kullanıyorsan bana az çok yardımcı olabilir misin?
Hocam, 18 yaşından kuçukseniz bu topa girmeyin. Hem çok masraflı olur hem de siteyi yonetmek, vergileri yonetmek zaman alır. En iyisi gamesatis, itemsatis gibi sitelerden mağaza açıp MC hesabı satmak sizin için.

Instagram kullanmiyorum maalesef.

Düzgün ve ciddi bir site için belli bir bütçe ayırman gerek domaindi hosttu. Ucuz olanlar da sırıtır beleş olanları sen düşün. Benim sana tavsiyem hiçbir şey bilmiyorsun boşa zaman kaybetme mevcut sitelerden mağaza aç, vereceğin komisyon, siteye verdiğin paradan daha az olur tahmini.

Mesela oyun veya hesap satabileceğin örnek bir site;

Bahsettiğin site kişisel portfolyoya benzemez. HTML/CSS/JS ve Framework'lere hakim olman lazım. Responsive ve dynamic olması lazım. Nasıl bir şey yapacaksın bilmiyorum ama otomasyon gerekebilir. Backend'de iyi bir sistem yazacaksan dedicated server gerekebilir. Bir de para işleri TR de sıkıntılı yurt dışında olsak Stripe, PayPal var. Stripe sanırsam TRY destekliyor ama yasal anlamda ne olur bilmem. Dediğim kıvamda bir web sitesi yaptırmaya kalksan kazanacağının 10 katını harcarsın. Ama Instagram'dan hesap satabilirsin biz zamanında Rus bir siteden Fortnite hesapları falan alıp Instagram'dan satıyorduk şanslıydık zamanına göre güzel bir para kazandık.

Yeni konular

Geri
Yukarı