Oyuna girince i5 12450H. İşlemci hızı 4 GHz oluyor

hanımcı

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16GB 3200
Nihai performansı denedim.
Yüksek performansı denedim.
ThrottleStop denedim ama bd prochot kutucuğu kilitli yane kapatamıyorum.
Güç ayarlarından en yüksek işlemci kısmından her şeyi 100 yaptım ama gene aynı sorun acil yardım edin laptopa 8 kere format attım.
İlk başta laptopta hiçbr problem yoktu sonra Windows 11 gecmek istedim ve ne olduysa ondan sonra oldu işlemcim i5 12450H.
DOSTALR YANLIŞYAZILMIŞ OYUNA GİRMEDEN İŞLEMCİ HIZIM 4.00 GHZ OYUNA GİRDİKTEN BİR KAC DAKİKA SONRA 2.00GHZ SABİTLENİYOR

Son düzenleme:
Nihai performansı denedim.
Yüksek performansı denedim.
ThrottleStop denedim ama bd prochot kutucuğu kilitli yane kapatamıyorum.
Güç ayarlarından en yüksek işlemci kısmından her şeyi 100 yaptım ama gene aynı sorun acil yardım edin laptopa 8 kere format attım.
İlk başta laptopta hiçbr problem yoktu sonra Windows 11 gecmek istedim ve ne olduysa ondan sonra oldu işlemcim i5 12450H.

4 GHz olması gerekmiyor mu zaten.

Hangi oyunlarda oluyor bu? Ekran kartı kullanımı kaç oluyor bu oyunlarda?
kanka şöyle tüm oyunlarda bu sorun oluyor ekran kartım 4060 45 wat ve oyunlarda hiç ısınmıyor 55 derece 60 derece oluyoryüzde 60 70 kullanıyor işlemcide kendini oyunlarda 2.00 kitliyor yane fps 50 60 düşüyor

Kanka şöyle tüm oyunlarda bu sorun oluyor ekran kartım 4060 45 wat ve oyunlarda hiç ısınmıyor 55 derece 60 derece oluyoryüzde 60 70 kullanıyor işlemcide kendini oyunlarda 2.00 kitliyor yane FPS 50 60 düşüyor.

%60-70 kullanılıyorsa sıkıntı vardır. İşlemci sıcaklıklarını kontrol ettiniz mi? Benim bilgisayarımda AAA oyunlarda ekran kartına güç vermek için işlemciye daha az güç veriyor işlemci 2.6 GHz'e iniyor ancak yine de ekran kartını tam besliyor.

Kanka şöyle tüm oyunlarda bu sorun oluyor ekran kartım 4060 45 wat ve oyunlarda hiç ısınmıyor 55 derece 60 derece oluyoryüzde 60 70 kullanıyor işlemcide kendini oyunlarda 2.00 kitliyor yane FPS 50 60 düşüyor.

4060 45 wat olduğuna emin misiniz çünkü 45 wat ile GPU'nun fanı bile dönmez.

İyide kanka zaten bence normal eğer Valorant veya CS2 testi yaptın mı?

%60-70 kullanılıyorsa sıkıntı vardır. İşlemci sıcaklıklarını kontrol ettiniz mi? Benim bilgisayarımda AAA oyunlarda ekran kartına güç vermek için işlemciye daha az güç veriyor işlemci 2.6 GHz'e iniyor ancak yine de ekran kartını tam besliyor.

kanka leptopu gecen hafta aldım ilk aldığımda işlemci 95 dereceleri görüyodu ve ekran kartı 60 derecelerdeydi sonra format attım busefer işlemcide 60 derece ekran kartıda 60 derece

45W diye bir model var hocam. Hatta 25W 4070 bile var. Ayrıca Laptop'larda soğutma sistemi işlemciye ayrılan güç miktarı dışında güç çeker.
işlemci 95 dereceyken warzonede fps 120 di format attık tan sonra cpu gpu 60 derece oldu warzonedede fps 50 oldu

msi gaming Thin GF63 12vf

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı