Oyuncu Kulaklığı vs Hi-Fi Kulaklık

Ben aylardır araştırıyorum I kulaklık için bakmadığım model kalmadı hem desibel değerleri hem kulaklık çapı hem hifi hemde oyun içi ses kasma seçenekleri azalta azalta gittim ve sonunda
Corsair virtuoso se

Asus rog delta 7.1 hi-res

Bu 2 sinde kalıp corsairinde kablosuz ama bi usb alıcıya ihtiyaç olmasından dolayı ve oyun oynarken yine kablolu kullanacağım ve desibeli daha az olmasına binaen

Asus rog delta 7.1 hi-res kulaklık aldım bu Kasım indiriminde sennheiser gsp650ler felan hepsini eleye eleye bence şuan en yeni teknoloji ve ses kasmada kalite şuan bu kulaklık ben aldım rahatladım eksiği yok

Aslında yurt dışında olsak çok daha iyi kulaklıkları alabileceğiz. Bunu sadece Dolar TL farkından dolayı söylemiyorum. Nedense Hi-Fi kulaklıkların fiyatları çok daha yüksek oluyor.

Misal Amazonda Cloud 2'nin kargo vs hariç sadece fiyatı 85 dolar (485 TL). Türkiyede ise 550 600 civarı şu an.

Oysa Philips SHP9500'nin fiyatı Amazonda 67 dolar (382 TL) iken Türkiyede 950 1050 civarı. Yani yurtdışında hem Cloud 2'den daha ucuz Türkiyede neredeyse 2 katına yaklaşacak kadar daha pahalı.

Belki 200 300 TL civarında oyunlarda işe yarasın yeterli diye düşünecekler için bu işlere girmek mantıklı olmayabilir. Özellikle Türkiyedeyseniz eğer. Ancak 500 700 civarında bir bütçeniz varsa ve müzik konusunda da sizi mutlu edecek ayrıca daha kaliteli olduğu belli olan bir kulaklık arıyorsanız bence gaming etiketli olanlara bakmamanız gerekiyor.

Hele 1000 lira ve üzerinde oyuncu etiketli kulaklığı almayı kesinlikle düşünmüyorum.

Adam 40 dolarlık bu kulaklığın oyuncu kulaklığı katili diye video yapmış. Sadece mikrofon ekleyin demiş başlıkta. Bunu birçok yerde duyuyorum. Cloud 2'den de daha iyi olduğunu söylüyorlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Başka bir konuda yazdığım yazıyı aynen kopyalıyorum.

Genelde insanlar kulaklık seçerken göz önünde ve sıkça sözü edilen kulaklıklara bakıyor. Seçimide bunların arasından yapıyor. Asıl bakılması yer olması gereken arka raflardaki kulaklıklara kimse bakmıyor. Gaming etiketi vurulmasa yüzüne bakılmayacak kulaklıklar adetlerce satıyor. Bir kulaklığa gaming etiketi vurulması onun oyunda iyi performans göstereceği anlamına gelmez. Gaming etiketi vurulmaması da o kulaklığın oyunda iyi performans göstermeyeceğini belirlemez. Önerilip övülen ve sizinde kullandığınız Hyperx Cloud'da Qpad QH-90 kulaklığı ile aynı olan monitör kulaklığı olarak geçen Takstar Pro80'in mikrofon takılmış halidir. Üzerine ''Gaming'' etiketi vurmasalar kimse alıp oyun için kullanmazdı eminim. İş kulaklığı almakla bitmiyor, onu sürecek ekipmanlarda kulaklık kadar önemli.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı