Oyuncu PC'sinde Anakart Ne derece Önemli?

@MichaelDeSanta13
WiFi anteni ile bağlandığımda 60 üstü ping alırken, ethernet ile bağlandığımda 35-40 ping alıyorum. Bunda Killer Ethernet'in de faydası olabilir, ethernet ile WiFi arasındaki kalite farkınında etkisi olabilir. Fakat ben Killer'ın etkisi olduğunu düşünüyorum.
@DeliÇoban
Bu kişisel bir olaydır. Yukarıda yazdığım özellikler işinize yarıyor mu önce bu soruyu sorun kendinize. Size bir örnek vereceğim:

H97M-PLUS - Vatan Bilgisayar
ASUS H97-Pro GAMER Intel H97 Soket 1150 DDR3 1600MHz HDMI&DVI Anakart - Vatan Bilgisayar

Bu iki anakart arasında gaming özellikleri bakımından aşırı bir fark yok. Fakat aradaki fiyat farkı 150 TL. 150 TL'ye iyi bir mouse alınabilir. Bu oyun deneyiminizi direk olarak arttıracak bir unsurdur. Veya ekran kartına ekstra yatırım yapmak için kullanılabilir.

Dediğim gibi kişisel bir olaydır ve %100 fark kişiden kişiye değişebilecek bir algıdır.

H97 PC Mate
H97 Gaming 3
H81 Gamer

Bu anakartlarda ki en iyisini söyler misin? (fiyat farkınıda göze alarak)

@Ahmet YEŞİL
TTNET kullanıyorum. Tarifenin adı tam olarak şu:
  • Yalın ULTRANET LİMİTSİZ 75GB (ADSL) | Paket Fiyatı : 59.99 TL | Hız : 16 Mbps'ye kadar | Kota : Limitsiz
Limitsiz falan yazıyor, tabi ki yalan. Ayın ikinci haftasından sonra kota dolduğu için 3 Mbps devam.

@coolboy
İlk mesajımda bahsettiğim, gaming anakartlarda bulunan özellikler işime yarar diyorsan MSI H97 Gaming 3 al. Yok yaramaz diyorsan H97 PC Mate alabilirsin.

@Ahmet YEŞİL
TTNET kullanıyorum. Tarifenin adı tam olarak şu:
  • Yalın ULTRANET LİMİTSİZ 75GB (ADSL) | Paket Fiyatı : 59.99 TL | Hız : 16 Mbps'ye kadar | Kota : Limitsiz
Limitsiz falan yazıyor, tabi ki yalan. Ayın ikinci haftasından sonra kota dolduğu için 3 Mbps devam.

@coolboy
İlk mesajımda bahsettiğim, gaming anakartlarda bulunan özellikler işime yarar diyorsan MSI H97 Gaming 3 al. Yok yaramaz diyorsan H97 PC Mate alabilirsin.
Teşekkürler. Peki Asus Z97 Pro Gamer anakartta MSI'daki Killer Ethernet gibi bi özellik var mı? Bilgilendirirseniz sevinirim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı