Papara'ya hesaba özel IBAN geldi!

Şimdi başka bir bankadan benim adıma olmasa da para atabiliyor mu? Mesela ben babamdan para istiyordum ama banka hesabı benim adıma değil diye atamıyordu Paparama, şimdi atabilir mi yani?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi başka bir bankadan benim adıma olmasa da para atabiliyor mu? Mesela ben babamdan para istiyordum ama banka hesabı benim adıma değil diye atamıyordu Paparama, şimdi atabilir mi yani?
Eskiden de atılabiliyordu, açıklamaya Papara numaranı yazarak.
Şimdi ise tamamen sana özel IBAN bilgisi ile biri IBAN'ını ve adını soyadını yazıp sana para atabilecek.
Tabii, sözleşmeli hesaba geçmen gerekli.

Bu IBAN'ı çıkardılar ki daha fazla kazansınlar.

Yasal olarak IBAN'a gelen paralardan işlem ücreti alamıyorlar diye biliyorum. Eğer alabilirselerdi ülkemizdeki bankalar da alırdı. Şu anda ülkemizdeki hiçbir bankada ibana para gelince kesinti yapan banka yok. Yasal olsa bile Papara'nın böyle müşterilerini sinirlendirecek bir şey yapacağını sanmıyorum. İşlem ücreti alsa bile bir sınır getirirler. Mesela 50 Bin TL üstü para girerse binde 1 komisyon alırız falan diye.

Yasal olarak IBAN'a gelen paralardan işlem ücreti alamıyorlar diye biliyorum. Eğer alabilirselerdi ülkemizdeki bankalar da alırdı. Şu anda ülkemizdeki hiçbir bankada ibana para gelince kesinti yapan banka yok. Yasal olsa bile Papara'nın böyle müşterilerini sinirlendirecek bir şey yapacağını sanmıyorum. İşlem ücreti alsa bile bir sınır getirirler. Mesela 50 Bin TL üstü para girerse binde 1 komisyon alırız falan diye.
Gelen paradan değil de gönderilen paradan alabiliyorlar ki yüksek ihtimal alırlar. Özellikle bankalar gün içinde değilken akşam saatlerinde Fast ile IBAN adresine para gönderirsen banka işlem ücreti kesiyor. Bankaların işlem ücreti kesmemesi için farklı kampanyaları var bildiğim kadarıyla. Kimisinin maaş hesabı olduğu için kesmiyor mesela. Papara ilerde bu yola girerse şaşırmam.

Yeni konular

Geri
Yukarı