Para iadesi kredi kartı limiti olarak işlendi

LeonScottKennedy

Hectopat
Daha fazla  
904/3 taksit bir alışveriş yaptım bir mağazadan. Ürün bozuldu ve para iadesi talep ettim. Para iadem onaylandı ve garip bir iade yapıldı. Para çöpe gitti resmen elimizde bir para yok, kredi kartı limiti olarak işlendiği söylendi. Başına böyle bir şey gelen var mı? Şu an harcayabileceğimiz bir para yok elimizde çok saçma. Hem de 3 ayda yatıracaklar.

904/3 taksit bir alışveriş yaptım bir mağazadan. Ürün bozuldu ve para iadesi talep ettim. Para iadem onaylandı ve garip bir iade yapıldı. Para çöpe gitti resmen elimizde bir para yok, kredi kartı limiti olarak işlendiği söylendi. Başına böyle bir şey gelen var mı? Şu an harcayabileceğimiz bir para yok elimizde çok saçma. Hem de 3 ayda yatıracaklar.
Kredi kartından aldıysanız kredi kartına işlenir. Taksitli aldıysanız da ödeme yaptığınız miktar ilk ay peşin yansıtılır kart limiti olarak. Kalan taksitler de aylık olarak iade edilir. Saçma bir durum yok. Sizin istediğiniz gibi olsa herkes kredi kartı ile taksitli alışverişi nakit avans niyetine suistimal ederdi.

Kredi kartından aldıysanız kredi kartına işlenir. Taksitli aldıysanız da ödeme yaptığınız miktar ilk ay peşin yansıtılır kart limiti olarak. Kalan taksitler de aylık olarak iade edilir. Saçma bir durum yok. Sizin istediğiniz gibi olsa herkes kredi kartı ile taksitli alışverişi nakit avans niyetine suistimal ederdi.
Ne yani param çöp mü oldu?

Kart limitin 1000 TL ise aldıgın ürünün tutarı 1000 TL üstüne ekleniyor. Misal 100 TL geri iade ediyorlar. 1100 TL oluyor kart limitin. Sen 100 TL'yi harcadıgın zaman ekstrene borç yansımıyor. Birdahaki ay kart limitin yine 1000 TL oluyor. Bu şuna benziyor. Benim kart limiti 500 TL'ydi. 6000 TL'lik bilgisayar almak için kartın içine 5500 TL atmıştım. Kart limiti tek seferlik 6000 TL olmuştu. Yoksa 1500 TL'lik ekran kartını alamazdım. Galiba senin olay da böyle bişey.

Çöp olmadı. Taksitli alışveriş yaptığında kart limiti ürünün peşin bedeli kadar düşer. O limite iade edildi para.
Yani ben o parayla internetten alışveriş yapabilir miyim ?
Çöp olmadı. Taksitli alışveriş yaptığında kart limiti ürünün peşin bedeli kadar düşer. O limite iade edildi para.
Yani karttaki 900₺ ile alışveriş yapabilir miyim herhangi bir yerden?

Yani ben o parayla internetten alışveriş yapabilir miyim ?
Ödeme yaptığınız taksitler kadarıyla ve şu anki mevcut limitinizle yapabilirsiniz.
Örneğin 6 ay taksitle ürün aldınız 100 TL taksit.
1000 TL kredi kartı limitinizin olduğu senaryoda
1- Kartınızın harcama limitinden 600 TL düştü. Kredi kartınızdan 400 TL harcama yapma hakkınız kaldı
2- 3. ayda ürün bozuldu. İade ettiniz. Ürün bozulana kadar 300 TL ödemiştiniz. Size bu ödediğiniz 3 aylık ödeme o ay içinde peşin olarak yansıtıldı. Kart limitiniz 700 TL oldu.
3- Kalan 300 TL'lik son 3 aylık taksit de sonraki 3 ayda her ay kart limitinize her ay 100 TL ilave ederek eklenecektir.
şu şekilde:
4. ay => 800 TL
5. ay => 900 TL
6. ay => 1000 TL (bu dönemlerde herhangi bir harcama yapılmadığını varsaydığımız senaryolarda)

Özetle başka bir harcama yapmazsanız kartın limiti 6. ayın sonunda ilk haline geri dönecektir.

Ödenen para ekstre borcundan düşülür. Ekstre borcu yoksa negatif yönde ilerler, alışveriş yaptıkça sıfıra yaklaşır.
Kart borcunu kesim tarihinden önce ödemenle aynı durum.

Yeni konular

Geri
Yukarı