Para yatırarak kredi kartı limiti artırılabilir mi?

messerschmitt

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba, yurt dışında araba kiralayacağım fakat araba kiralayan yerler depozito için kiralayan kişinin adına kredi kartı istiyor, benim 8K limitli ziraat kredi kartım var fakat depozito ücretleri 1000-1500 euro arasında değişiyor. Sorum şu; kredi kartına 8K limitin üzerine 50-60k para atabilir miyim? (depozito ücreti büyük ihtimalle sadece provizyonda kalacak). Sonrasında bu parayı nakit olarak tekrar çekebilir miyim yoksa kartta fazladan limit olarak mı kalacak?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, yurt dışında araba kiralayacağım fakat araba kiralayan yerler depozito için kiralayan kişinin adına kredi kartı istiyor, benim 8K limitli ziraat kredi kartım var fakat depozito ücretleri 1000-1500 euro arasında değişiyor. Sorum şu; kredi kartına 8K limitin üzerine 50-60k para atabilir miyim? (depozito ücreti büyük ihtimalle sadece provizyonda kalacak). Sonrasında bu parayı nakit olarak tekrar çekebilir miyim yoksa kartta fazladan limit olarak mı kalacak?

Nakit avans olarak çekebilirsiniz diye düşünmekteyim.

Normalde ben limitimden daha yüksek fiyatlı bir ürün almak istediğimde borç öde kısmına gelip borcum olmamasına rağmen isteğe bağlı borç ödemesi kısmına gelerek belirlediğim miktarı yazıyorum. Ürün 10.000 TL ise ve kart limitim de Maksimum 7.000 TL ise borç ödeme kısmından 3.000 lira ödeme yapıyorum. Bu sayede alışveriş yapabiliyorum. Belki bu anlattığım size yardımcı olabilir.

Cevaplarınız için teşekkür ederim. Ziraat Bankasına da aynı şekilde yazmıştım cevap olarak aşağıdakini yazdılar.
"Bankamız uygulaması gereği; bir ekstre dönemi içinde toplam kredi kartı limitinizin azami 2.5 katı kadar ödeme yapılabilmektedir."
Garanti bankasında bu 1.5 katı diye hatırlıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı