Parça Parça Sistem Toplamayı Bitirdim

DoctorSpeedy

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Evet ve beklenen son herkese çok teşekkürler.

22 Mayıs 2018
Hepsiburada KDV İndirimi
  • Intel i7 8700 1665 TL
  • Asus Prime B360 Plus. 567 TL
  • Hyperx Fury 8GB 2666Mhz Ram. 465 TL
  • Dark N10 232 TL
  • Akasa Viper 600W 80+. 243 TL
Toplam 3172 TL

Bilgisayarın temelini kurdum ürünler yaklaşık 4 gün sonra geldi. Çok heyecanlıydım tabii ki.
Montajını yaptım kurulum bitti sürücüler vs. derken bir şeyi unutmuştum. SSD? Türkiye'de çok pahalı geldi gözüme. Hemen AliExpress'e girdim ve KingSpec markasının bir M2 NVMe SSD'sini gördüm. Yorumlar çok iyiydi. Satın aldım ve 2 hafta sonra geldi. Bilgisayara format attım ve o da nee? Bilgisayar uçuşa geçti baya hızlıydı anlayacağınız. Linkini isteyen olursa verebilirim.

8 Haziran 2018
Aliexpress KingSpec
128GB NVMe M2 SSD. 200 TL (o civarlarda)

Bu arada bilgisayarı ilk kurduğumdan bu yana 3-4 kez format attım fazla format atmanın bir zararı var mıdır?

SSD de alındı ve aklımda sadece ekran kartı, ram kalmıştı. Ekran kartı olarak GTX 1070'den aşağısını almayı düşünmüyordum çünkü güncel bir sistem toplamıştım ileriye dönük olmasını istiyordum.

20 Temmuz 2018
Hepsiburada KDV İndirimi
MSI Aero GTX 1070Ti. 2474 TL

Hayallerim gerçekleşmişti. GTX 1070 beklerken 1070Ti almıştım. Çok mutluydum.

İlk temel sistemi almak için PS4'ümü sattım zaten çok da oynamıyordum baya da kâr ettim açıkçası onu satarken. Eski PSP e-1004'ümü sattım biraz düşük fiyata verdim ama sağlık olsun. Kalanını da babam tamamladı. Burdan babama ve anneme çok teşekkür ediyorum beni mutlu ettiler ben de onları mutlu etmek için elimden ne geliyorsa yapacağım.

Toplam Sistem: 5846 TL

Fiyatına göre iyi bir sistem mi?
Daha iyi olabilir miydi bu fiyata?
Bu arada monitörü de babam şirketteki boş monitörü getirdi. 7-8 yıllık bilgisayarımın içinden de harddisk aldım. Ona low level format da attım laptop'a bağlayıp.

Harddisk: 500GB Seagate Barracuda
Monitör: Dell E2214H

Hepinize çok teşekkür ediyorum.
Anne ve babama nasıl teşekkür edeceğimi bilmiyorum gerçekten mutluyum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de topladım. Bu aksam ilk defa montaj yapacagım. Dün anakartı ve ekran kartını biraz ciplak elle dokundum sonra elektriklenmeyi hatırladım. Acaba bir sey olfu mu diye endişeleniyorum.

Ben de topladım. Bu aksam ilk defa montaj yapacagım. Dün anakartı ve ekran kartını biraz ciplak elle dokundum sonra elektriklenmeyi hatırladım. Acaba bir sey olfu mu diye endişeleniyorum.
Pahalı şeyler alınca insan daha titiz oluyor. Kafaya çok takan bir insanım ben hiç hoşuma da gitmiyor bu huyum başka birinden iç açıcı bir söz duymazsam içten içe kendimi bitiririm.
Bir şey olmamıştır inşallah. Olacağını sanmıyorum bu devirde.

Hayırlı olsun, ilerleyen zamanlarda monitörüde tamamlayıp rahatına bakabilirsin. İyi kullanmalar :)
Monitörüm mevcut ama ilerde bayram harçlığı vs. biriktirip 144hz 1080p monitör kim istemez. Bu sistemi toplarken de bayram harçlıkları ve okul harçlıklarımdan kısıp biriktirdiğim paralar etkili oldu.

Baba ve annemin paralarıydı tabii ki onlar, ben sadece biriktirdim. Kalan açığı da babam kapattı. <3

Dell E2214H. Paneli ne tam olarak bilmiyorum ama TN panel gibi geliyor bana. 60Hz bir monitör. Durumu kurtarır mı derseniz fazlasıyla yeter. Yani memnunum.
HDMI çıkışı olmaması garip sadece.
VGA ve DVI-D dual link çıkışı var.
Bende de var da ben satıp değiştirmeyi düşünüyordum. Ama böyle bi sistemde bile yeterli ise satmasam da olur. [emoji3]

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı