Parça Parça Sistem Toplamayı Bitirdim

Hepinize çok teşekkürler bu forum olmasa çoğu bilgiyi öğrenmemiş olacaktım. Aklıma bir şey takıldığında cevap bulamayacaktım

Allah herkese istediği sistemi nasip etsin.

Teşekkürler Technopat

Ben de parça parça topluyorum. 2 ay oldu şu parçaları aldım bir ekran kartı kaldı.
  • Ryzen 7 2700x
  • Asus ROG Crosshair VII HERO X470
  • G.Skill 3200 MHZ CL14 RAM
  • Samsung EVO 970 256 GB SSD
  • Seagate Barracuda HDD 1 TB
  • Corsair Rm750x 80+ Gold PSU
  • Phanteks enthoo Evolv tempered glass kasa
Ekran kartını da gelecek ay ki hepsiburada kdv indiriminden alacağım. Ayın 20si gibi bir indirim olacakmış. EVGA GTX 1080 FTW2 kartı alacağım. Pc montajını şu an yapasım var fakat ekran karti yok. Görüntü alamam diye yapmıyorum.

Hayırlı olsun sistemin bu arada darısı bana

Ben de parça parça topluyorum. 2 ay oldu şu parçaları aldım bir ekran kartı kaldı.
  • Ryzen 7 2700x
  • Asus ROG Crosshair VII HERO X470
  • G.Skill 3200 MHZ CL14 RAM
  • Samsung EVO 970 256 GB SSD
  • Seagate Barracuda HDD 1 TB
  • Corsair Rm750x 80+ Gold PSU
  • Phanteks enthoo Evolv tempered glass kasa
Ekran kartını da gelecek ay ki hepsiburada kdv indiriminden alacağım. Ayın 20si gibi bir indirim olacakmış. EVGA GTX 1080 FTW2 kartı alacağım. Pc montajını şu an yapasım var fakat ekran karti yok. Görüntü alamam diye yapmıyorum.

Hayırlı olsun sistemin bu arada darısı bana
Güzel bir sistem olacak inşallah. Çok güçlü. Allah tamamını erdirsin :D
KDV indirimi gözlemlerime göre 2 ayda bir oluyor ama belli olmaz her an indirim olabilir.

Güzel bir sistem olacak inşallah. Çok güçlü. Allah tamamını erdirsin :D
KDV indirimi gözlemlerime göre 2 ayda bir oluyor ama belli olmaz her an indirim olabilir.
Nanokatologdan alır 10 15 gün beklerim en kötü. Hepsiburadayı aynı gün ürünleri alıyorum diye tercih ediyorum.

Bu arada monitör olarak da 34 inch LG 2k monitör aldım. O da yurtdışından geliyor. Beklemek biraz sıkıcı olsa da sonu güzel biteceğinden acele etmiyorum. Pc toplamaya 1060 kartlı ryzen 5li bir sistem ile başlamayı düşünüyordum. Nerden nereye geldim :)

Nanokatologdan alır 10 15 gün beklerim en kötü. Hepsiburadayı aynı gün ürünleri alıyorum diye tercih ediyorum.

Bu arada monitör olarak da 34 inch LG 2k monitör aldım. O da yurtdışından geliyor. Beklemek biraz sıkıcı olsa da sonu güzel biteceğinden acele etmiyorum. Pc toplamaya 1060 kartlı ryzen 5li bir sistem ile başlamayı düşünüyordum. Nerden nereye geldim :)
Nanokatologtan geçen sene arkadaşım pc toplarken alışveriş yaptı 3 haftayı buldu ses seda yok. Para iadesi istedi bi de 2 hafta falan ona uğraştı parasını kurtardı.

Nanokatolog hakkında internette bir zamanlar şunu okumuştum: verdiğiniz parayla borsa döviz tarzı oynuyorlar ne kadar kâr ederlerse o para onların oluyor ama bu zamanda bekleyen siz oluyorsunuz. İki taraf da memnun sonuç olarak.

Monitör almayı yakın zamanda düşünmüyorum bütçe bitti. Kuruttuk cüzdanı.

Ben de PC toplamaya ryzen 5 2400g ile başlamıştım. Sonra Intel den şaşmak istemedim. İ5 8400'e döndüm ve sonra parça parça almak geldi aklıma. Sonuç olarak çoook mutluyum. :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı