PC fiyatları 2024 sonbaharında ne olur?

6700 xt on bin tl,
Ryzen 7600 veya intel i5 altı bin tl,
DDR5 ramler 16gb alsan iki bin tl.
Sonuç 18 bin lira.
Güç kaynağı, kasa, soğutucular, ekran, fare, klavye, kulaklık, SSD, anakart da birinden hediye gelse bu iş tamamdır.
İşlemciyi o kadar tutmanız niye hocam bi 5600 darboğaz yapmıyor.
Hadi DDR4 olsun (biliyorum yanlış) ama şuan için gayet yeterli yani.

Geçen senelerde mining vardı ve fiyatlar şuankinden yüksekti mining işi bittiği için fiyatlar düştü fakat bir daha böyle bir fırsat olacağını sanmıyorum bir de mining olmadığı halde yükseliyorsa daha kolay kolay düşmeyecektir demek.

İşlemciyi o kadar tutmanız niye hocam bi 5600 darboğaz yapmıyor.
Hadi DDR4 olsun (biliyorum yanlış) ama şuan için gayet yeterli yani.
Önümüzdeki yıl Ryzen 8000 işlemciler çıkacakmış. 7600'dan %10 daha iyi olsa üst modeli diye düşünüyorum; 5600 ile arasındaki farkın iki sene sonra çok fazla açılacağını varsayarsak am4 platformda kalmak kötü tercih olur bence. Zaten 5000 serisi ile 7000 arasında baya bir fark var. Yani şöyle, 3600'dan bu zamana 4 yıl geçti ve şuanda işlemci eskidi diyebiliriz. 5600 ile arasında %10-15'lik bir skor farkı var 3600'ün. 5600 ile 7600 arasında halihazırda %30'luk bir fark var. 5600 ile 8000 serisi arasında kabaca %40'lık fark olacak diyebiliriz. Kabaca bütün bu rakamlar ama 5600'ın 2-3 yıllık ömrü var diyebiliriz maksimum.

6700 xt on bin tl,
Ryzen 7600 veya intel i5 altı bin tl,
DDR5 ramler 16gb alsan iki bin tl.
Sonuç 18 bin lira.
Güç kaynağı, kasa, soğutucular, ekran, fare, klavye, kulaklık, SSD, anakart da birinden hediye gelse bu iş tamamdır.
çok fazla degişmemiş ama gene 20k sı var

Çip krizi gibi durumlar olmadıkça bilgisayar fiyatları genellikle fazla değişmiyor. Öte yandan, Türk lirası için 10 dakika sonrasını tahmin etmek bile zor. Paranızı dolar veya euro olarak hesaplarsanız büyük olasılıkla aynı kalacaktır. ₺18000, yaklaşık €606 ediyor.
deger kaybetmiş

Paranızı TL olarak değil altın vb olarak tutabilirsiniz (YTD).
2024 için pc toplayacam yaklaşık 25-26k bütçe var şuan yatırım düşünmüyorum ama bir pc önerirmisin

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı