PC oyun oynarken bir anda kapanıyor

Cyberions

Picopat
Daha fazla  
Herhangi Bir Oyundayken PC bir anda kapanıyor, restart atıyor kendine. Bazen görüntü geliyor bazen gittiğinde de "no signal" yazıyor. Bayadır yaşıyorum, oyun oynama isteği bırakmadı. Sinirden kasayı camdan atıcam PSU yetersizliğinden diye düşündüm ama 600W yeterli diye düşünüyorum, yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herhangi bir oyundayken PC bir anda kapanıyor, restart atıyor kendine. Bazen görüntü geliyor bazen gittiğinde de "no signal" yazıyor. Bayağıdır yaşıyorum, oyun oynama isteği bırakmadı. Sinirden kasayı camdan atacağım PSU yetersizliğinden diye düşündüm ama 600W yeterli diye düşünüyorum, yardımcı olursanız sevinirim.

Ekran kartınız oyun esnasında ısınıp kapanıyor olabilir mi? Arka planda FPS kısıtlama ayarını oyun ayarlarından kapatıp sıcaklık değerine bakabilirsin.

Sistem ne ona göre 600W yeterli mi değil mi anlarız.
hocam işlemci r5 5500 erkan kartı olarak rx6500 xt 2 tane 8gb lik ram kulllanıyorum

Belki HDMI kablosunda ara ara temassızlık oluyordur. Ama kasa komple kapanıyorsa ısınmadan kaynaklı olabilir.
hocam çift monitör kullanıyorum 2 sindede yaşıyorum

Hocam teşekkürler ekleme için. Eline sağlık. Buna ek olarak HDMI dönüştürücü kullanıyor musunuz?
ve dönüştürücüde kullanıyorum

Ekran kartınız oyun esnasında ısınıp kapanıyor olabilir mi? Arka planda FPS kısıtlama ayarını oyun ayarlarından kapatıp sıcaklık değerine bakabilirsin.
hocam işlemci max 74 ekran kartı max 75 derece göyüyorum ısınmadan bi sıkıntı yaşamıyorum

BIOS ayarlarınızdan işlemci sıcaklığıyla ilgili bir ayarlama mevcut mu? Kontrol edebilir misiniz?
tam olarak nası bakarım hocam

Hocam Yardımcı Olabilcek Varmı

Bilir kişiye sormam lazım ramlarden kaynaklı olduğunu düşündüm ramlardan bir tanesini çıkardım tek ram denedim çalışmadı tek ram denediğim slotta diğer rami denedim çalıştı ram bozukmu yani?

şuan denedim 2side çalışıyor 16gb ram olduğu gözüküyor biosda

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı