PC'den PS4'e geçilir mi?

Opss.. 😂 Haklısınız evet ama bu kadar tahmin etmiyordum. Asıl sorun oda değil ne bileyim tatmin olamadım aslında. Yalnızım arkadaş ortamı yok.

Exclusive oyunları için bile geçilir. Bu arada, bende Playstation 3'de BF3 ve Call of Duty: Advanced Warfare oynuyorum. İlk başlarda gayet zorluyor lakin sonradan alışıyorsun.

Yaklaşık 18 senemi PC başında geçirmiş biri olarak diyorum ki; artık farklı platformlara yelken açayım. Daha önce hiç PlayStation deneyimim olmadı. Tabi Ortaokul ve Lise çağlarında PS2'de zaman zaman PES atıyorduk. Şimdi birkaç aklıma takılan soru var, siz değerli arkadaşlarımızdan yardımlarınızı istiyorum. Şimdi bugün en ideal bir sistem 4000TL civarında, ben bu fiyata oturma odama güzel bir TV alıp, işten eve gelip stres atmak, arkama yaslanıp, ayaklarımı uzatıp oyun oynamak istiyorum. Sizce bu fikrimde ne kadar haklıyım? Acaba diyorum PS4 alırsam pişman olur muyum, çünkü oynamak istediğim oyunlar arasında BF1 ve Rainbow Six Siege de var. Klavye+mouse set olmayacağı için becerir miyim bilmiyorum veya alışma süresi ne kadardır? Bu konular hakkında hiçbir bilgim yok aynı zamanda ben PC'de oynadığım her oyunu 60 FPS oynadım. Bu PS4'de nasıl olacak? (Ben PS4 Pro alacağım), son olarak TV alacağım 40" veya 42" ekran boyutu büyüyünce görüntü kalitesinde bozulma olur mu bu da önemli bir faktör benim için. PS4 Pro'da 1080P çözünürlük ayarında oynayacağım. Deneyimli arkadaşların bilgisine ihtiyacım var. Teşekkür ederim. FPS oyun olarak pek zaman harcamam. Ama hikaye bazlı oyunlarda bıkmadan 4-5 saat PS4 başında oynarım.
Öncelikle konunun tamamını okumadım, ama şunu bir izle,
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
ve birde buraya bak. Horı Tactical Assault Commander Pro Tac Pro Ps4/ps3/ Klavye Mouse - n11.com

Öncelikle konunun tamamını okumadım, ama şunu bir izle,
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
ve birde buraya bak. Horı Tactical Assault Commander Pro Tac Pro Ps4/ps3/ Klavye Mouse - n11.com
Dostum mesele alışmak değil ben rahat bir şekilde oynuyorum ama beni sarmadı diyeyim. İlgin için teşekkür ederim.

Önce sorduğunuz sorulara cevap veriyim. PS4 ilk versiyonu var kuzenimde 65inç 4k tv sinde fifa kapışıyoruz dibine de otursam bir rahatsızlık hissetmedim ki hem TV devasa hem de 4k TV de 1080p görüntüyle oynuyoruz. Zaten normalde uzakta oturulduğu için görüntüde bir bulanıklık hiç gözükmez. Ben de sizin gibi PC ciyim, evlendiğimde sizin gibi düşünüp konsol aldım Xbox ve yanına da işlerimi görsün diye bir laptop aldım. Şunu söyleyeyim bunları kullanmam 3 4 ay sürdü, hemen ikisini de satıp bir masaüstü topladım ve 2+1 olan evimde boş olan odayı kendime hobi odası yaptım. Güzel bir masaüstü PC topladım, kum torbamı ve barfiks demirimi astım gayet hoş vakit geçiriyorum :). Salon da konsol keyfi yaşamak için de bir Xbox Wireles gamepad ve 10mt lik hdmi kablo ile PC den TV ye kablo çektim, salonda yatarak da oynuyorum. Konsol vs PC görüntü ve FPS le ilgili sorunuza gelirsek Xbox ta da PCde de Witcher 3 oynadım benim açımdan bir dezavantajı yok oyundan keyif alarak oynayabiliyorsunuz. Siz PC toplayamayacağınızı söylemişsiniz zaten benim gibi bir şey yapma şansınız yok o halde tabi ki bir PS4 alabilirsiniz. Ama emin olun PC nin verdiği tadı kesinlikle vermiyor özellikle oynamak istediğiniz BF gibi FPS oyunlarda o kola ne kadar alışırsam alışayım, o mouse ile çat diye HS atmanın tadını gram vermiyor. Biz de Allah nasip ederse çocuk düşünüyoruz ve hayırlısıyla çocuğumuz olursa hobi odamı evladıma vermem gerekiyor tekrar konsola mı dönsem yoksa kasayı Tv ünitesinin konsol koymak için olan boş bölmesine koyup ısıdan yanana kadar o şeklilde mi oynasam diye kara kara düşünüyorum :).

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı