Phenom X2 555 sistemde format sonrası mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

METANİC

Kilopat
Makaleler
3
Arkadaşlar merhaba. Her şey 100% CPU kullanımyla başladı ben de format attım sorun düzeldi ama bir klasör açmaya çalışınca mavi ekran verdi. Ben de tekrar format attım şimdi de oyun açılırken aynısı oldu. Ne yapmam lazım? Hata bilgisi toplanıyorda %0'da kaldı. Beklemeli miyim yoksa güvenli modda açmayı deneyip minidump dosyası mı göndereyim bilemedim. :(

Sistemim:
  • AMD Phenom X2 555.
  • NVIDIA GTS 250.
  • 2×2 RAM markasını hatırlamıyorum.
  • Anakartı bilmiyorum.
1624963916631675372816.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam RAM testini yaptım Pass 1 oldu bende çıktım ama yeterli mi bilemedim hiç hata vermedi.

Şu videoya uygun olması gerekiyordu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ayrıca olay görüntüleyici raporundan bir sonuca varamadım.

Şu videoya uygun olması gerekiyordu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ayrıca olay görüntüleyici raporundan bir sonuca varamadım.

Hocam orada UEFI anakart için gösterilmiş benimki normal olduğu için farklı yerden indirdim ve videodakileriyle aynı değil yani bir bitme süresi yok.
Buradaki linkten indirdim.
  • UEFI desteği olmayan eski sistemler için bu sürümü kullanın.
Sanırım hata HDD de Windows'u 2. diske kursam bozuk diskte olmadığı için mavi ekran vermeme durumu olabilir mi? Yoksa o diski direk çıkartmam mı gerek.
Bu arada tekrar mavi ekran aldım 100% oldu minidump dosyası oluşmuş ama 0KB sanırım işe yaramaz inşallah tekrar mavi ekran verirse minidump dosyası oluşturur.

Son düzenleme:
Hocam orada UEFI anakart için gösterilmiş benimki normal olduğu için farklı yerden indirdim ve videodakileriyle aynı değil yani bir bitme süresi yok.
Buradaki linkten indirdim.
  • UEFI desteği olmayan eski sistemler için bu sürümü kullanın.
Sanırım hata HDD de Windows'u 2. diske kursam bozuk diskte olmadığı için mavi ekran vermeme durumu olabilir mi? Yoksa o diski direk çıkartmam mı gerek.
Bu arada tekrar mavi ekran aldım 100% oldu minidump dosyası oluşmuş ama 0KB sanırım işe yaramaz inşallah tekrar mavi ekran verirse minidump dosyası oluşturur.

Diski çıkarırsanız daha iyi olur gibi. Ayrıca evet o minidump dosyası içinde bir döküm barındırmıyor. O yüzden tekrar oluşursa onu atarsınız.

Diski çıkarırsanız daha iyi olur gibi. Ayrıca evet o minidump dosyası içinde bir döküm barındırmıyor. O yüzden tekrar oluşursa onu atarsınız.

Hocam, konuyu açalı bayağı olmuş. o zamandan beri hiç mavi ekran hatası almadım. Çözümü sanırım böyle, bende işe yaradı: Temiz kurulum yaptım ve Driver Booster'dan hiçbir şey indirmedim. Konuyu açtığım zamanlar havalar bayağı sıcaktı diye hatırlıyorum. Benim kasa da kutu gibi zaten, belki sıcaklık yüzünden de vermiş olabilir. Herkese yardımları için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı