Plakası ayrılan sabit diskten veri kurtarma

Cy-me

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar;

Elimde WD Elements 1TB 7200RPM Taşınabilir Sabit Disk Var.

Pazartesi günü taşınabilir sabit diskimi okula götürdüm ve bir arkadaşımın yere düşürmesi sonucu sabit diskimi bilgisayar okumadı başka bilgisayarlarda da denedim sadece takıldı uyarısı alıyordum.

Eve geldiğimde kendi bilgisayarımda da denedim ve yine sonuç alamadım sonrasında belki içinde bir parçası oynamıştır diyip içini açtım kartından ayırdım üzerindeki koruyucu metal plakayı söktüm ve nihayet diske ulaştım sonrada okuma yazma kafasının diskin üzerinde olmadığını gördüm fakat öncesinde verinin yazıldığı manyetik plakayıda söküp çıkardım. Sonrasında biraz forum sitelerinde okuduğuma göre o plakalar çıkarılıp farklı şekilde takılırsa disk okunmaz hale geliyormuş ama ben yinede sizede sormak istedim benim bu verileri kurtarma şansım varmı kaybım çok büyük 580 gb civarı yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı