Sabit Diskten Veri Kurtarma

Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
Samsung 320 GB sabit diskin var. Geçen yaz bilgisayarım sıcaktan dolayı dondu ve yanıt vermedi, ben de PC'ye reset attım. Bigisayar açılırken şöyle bir hata verdi. 'DISK BOOT FAILURE. INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER'.

Sorunun hard diskte olduğunu fark ettim ve ben de yeni bir HDD almak zorunda kaldım. Acaba HDD mi nasıl kurtarabilirim? İçindeki resimleri, filmleri, oyunları ve müzikleri nasıl geri alabilirim?

Eğer disk bozulmadıysa şu an kullandığın bilgisayarın ikinci SATA portuna taktığında sistemin bu diski görmesi gerek. Eğer disk aygıt yöneticisinde de gözükmüyorsa bozulmuş demektir.

Disk tespit ediliyor, fakat dosya sistemi RAW olarak gözüküyorsa da bu programı kullanabilirsin:

RAW Dosya Sisteminden Veri Kurtarma Yazılımı

Merhaba, benim dizüstü bilgisayarımın düşmesi sonucunda bios hard diski görmüyor. Diskten sesler geliyor açtığımızda, keskik kesik değil.
İçindeki verileri kurtarmanın yolu nedir. Profesyonel şirketler fahiş fiyat istiyorlar, astarı yüzünden pahalıya geliyor, verilerim lazım, ama o kadar kıymetli değil!

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 13 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı