Pompası kırık sıvı soğutma tamir edilir mi?

Daha fazla  
Merhabalar, başlıkta da belirttiğim gibi sıvı soğutmamın pompa ayağı kırıldı. Penta teknoloji garantili olduğundan kendilerinin teknik servisine gönderdim ancak para karşılığı dahi olsa tamir edilemeyeceğini söylediler. Sizce ne yapmalıyım? Bu arada sıvı soğutmam ASUS ROG STRIX lc360. desteklerinizi bekliyorum. Görsel:

20210606_191608.jpg

Hocam 10 sene boyunca yedek parçasını bulundurmak zorundalar ve garanti süresince de, tamirini yapmak zorundalar. Geriye kalan bahsettiğim 8 senede ücreti ile parça değişimi yapılamıyorsa, arızanın para iadesi veyahut bir üst modeli sağlama yükümlülükleri mevcut. Penta ile görüşün gerekirse gözlerini korkutun derim. Yapamam diye bir şey yok suç bu.

Direkt Asus ile görüşmeyi deneyin bence. Bir şekilde parça değişimi olacaktır muhakkak.
Yarın Asus ile de görüşeceğim bakayım belki onlar yardımcı olabilir.
Hocam 10 sene boyunca yedek parçasını bulundurmak zorundalar ve garanti süresince de, tamirini yapmak zorundalar. Geriye kalan bahsettiğim 8 senede ücreti ile parça değişimi yapılamıyorsa, arızanın para iadesi veyahut bir üst modeli sağlama yükümlülükleri mevcut. Penta ile görüşün gerekirse gözlerini korkutun derim. Yapamam diye bir şey yok suç bu.
Anlamadım ben de direk kestirip attılar yarın kargolayacaklar tekrardan ürünü tarafıma. Asus ile görüşmeyi düşünüyorum belki onlar yardımcı olabilir.

Yarın Asus ile de görüşeceğim bakayım belki onlar yardımcı olabilir.

Anlamadım ben de direk kestirip attılar yarın kargolayacaklar tekrardan ürünü tarafıma. Asus ile görüşmeyi düşünüyorum belki onlar yardımcı olabilir.
Biraz kestirip atmaya çalışmışlar gibi. Asus umarım yardımcı olur.

Umarım yardımcı olabilirler. Servis harici tamir edebilen yerler yok mudur acaba servis işin içine girince çok yavaş ilerliyor ki kesin çözüme de ulaşmayabiliyor.
Ulaştıktan sonra buraya da yazarsanız sevinirim. Bu mesajın altına yazın yarın. Diğer türlü bildirim gelmiyor.

Sorunuza gelirsek servis daima iyidir hocam. Mahalle bilgisayarcılarının falan böyle soğutmaları tamir edebileceğini sanmam.

Ulaştıktan sonra buraya da yazarsanız sevinirim. Bu mesajın altına yazın yarın. Diğer türlü bildirim gelmiyor.

Sorunuza gelirsek servis daima iyidir hocam. Mahalle bilgisayarcılarının falan böyle soğutmaları tamir edebileceğini sanmam.

Yarın görüşme sonrası durumu paylaşacağım buradan. Teşekkür ederim herkese ilgisi için.

Geri
Yukarı