Pop!_OS Kullanılır mı?

Evet hocam geliştiriciler oyun desteğini büyütüp, iyileştirebilirler mi?

Bu tamamen geliştiriciye bağlı bir şey. Mesela bir oyun borked yani çalışmıyorsa büyük ihtimal anti-hile sistemi vardır ve o sistem Linux'un dosya sistemini tanımadığı için oyun açılmıyordur. Mesela ben Poppy playtime veya World of Tanks Blitz gibi oyunları proton ile oynuyorum hiçbir sıkıntı çıkarmıyor. Fakat bu oyunların ikisi de Gold ünvanına sahip. Oynayacağın oyunun hangi ünvana sahip olduğuna bakmakta yarar var.

Bu tamamen geliştiriciye bağlı bir şey. Mesela bir oyun borked yani çalışmıyorsa büyük ihtimal anti-hile sistemi vardır ve o sistem Linux'un dosya sistemini tanımadığı için oyun açılmıyordur. Mesela ben Poppy playtime veya World of Tanks Blitz gibi oyunları proton ile oynuyorum hiçbir sıkıntı çıkarmıyor.
Hocam CS:GO akar o zaman. Valorant veya LoL oyunlarını anti hile sistemi nedeniyle oynayamayacağım sanırım.

Hocam CS:GO akar o zaman. Valorant veya LoL oyunlarını anti hile sistemi nedeniyle oynayamayacağım sanırım.

Valorant ve LoL oynayamazsınız evet ama CS:GO için protona bile ihtiyaç yok. Native olarak destekliyor. Fakat bazı Epic Games oyunlarını Lutris ile oynamak mümkün.
Lutris ile bal gibi oynarsın.

Oynayamaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı