PS5 üzerinden yayıncılık yapmak için tavsiye ve kamera önerisi

BlackCaT

Kilopat
Yer
İstanbul
Merhaba, Twitch ve YouTube üzerinden yayınlar yapmak istiyorum. Kanalları oluşturdum, sahip olduğum kaynaklar;
PS5 + PS 3D Pulse kulaklık + + 45 inç TV + 1050 Ti sistem + 2K monitör ancak kafamda birkaç soru var.

1. PC üzerinden bağış kutusu ve sosyal medya hesaplarımı ekledikten sonra PS5'te yayın açınca ekranda bunlar görünecek mi? ( bağış geldiğinde animasyonlar veya isim yazması)
  2. Her yayını açtığımda PC üzerinden mi yapmak zorundayım yoksa konsoldan yayını açıp tablet üzerinden kontrol edebilir miyim?
  3. Kameram yok PS camera 2500-3200₺ arası PS5 uyumlu başka kamera var mı yoksa en sıkıntısız temiz yayın için PS kameram almam gerekli?
  4. Sohbet oyun oynadığım TV'de görünecek ancak yayını yaparken tablet veya PC açmam şart mı?
  5. Arada editleri final cut Pro üzerinden yapmayı düşünüyorum ancak PS sisteminden alınan oyun kaydını tablete nasıl aktarabilirim?
  6. Hobi amaçlı yapacağım, bu ayarları yapmak zor mu?

Son düzenleme:
Ortalama ne kadar ancak uzanarak oynadığım için PC biraz uzak kalıyor

Kanka 1K falan güzel bir cihaz alırsın. PC uzak kalmasıyla alkalı bir şey yok. PS'den ekrana giden kabloyu bu capture Card'a bağlıyosun. Oradan kablo ikiye ayrılıyor. Biri ekrana gidecek ki ekranda görebilesin. Diğeri de PC'ye gidecek ki PC'den kaydedebilesin. Yani kayıtı ve yayını kendi PC'nden alacaksın. OBS öneririm. Bende onu kullanıyorum.

Kanka 1K falan güzel bir cihaz alırsın. PC uzak kalmasıyla alkalı bir şey yok. PS'den ekrana giden kabloyu bu capture Card'a bağlıyosun. Oradan kablo ikiye ayrılıyor. Biri ekrana gidecek ki ekranda görebilesin. Diğeri de PC'ye gidecek ki PC'den kaydedebilesin. Yani kayıtı ve yayını kendi PC'nden alacaksın. OBS öneririm. Bende onu kullanıyorum.

Anladım ancak capture ile PC bağlayınca ne olacak? Zaten yayını PS üzerinden de verebiliyorum diye biliyorum

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladım ancak capture ile PC bağlayınca ne olacak? Zaten yayını PS üzerinden de verebiliyorum diye biliyorum
Pc üzerinden verirsen basitçe her şeyi kontrol edebilirsin. Sesi kısarsın açarsın mikrofon ayarlarsın mesela filtre ekleyerek sesin daha kaliteli olmasını sağlarsın. Animasyonları, bildirimleri vs herşeyi ayarlayabilrisin. Mola ekranı vs de koyabilirsin. Ayrıca pc açık olacağı için sohbet bağış tarzı şeyleri de pc ekranından okuyabilirsin.

Pc üzerinden verirsen basitçe her şeyi kontrol edebilirsin. Sesi kısarsın açarsın mikrofon ayarlarsın mesela filtre ekleyerek sesin daha kaliteli olmasını sağlarsın. Animasyonları, bildirimleri vs herşeyi ayarlayabilrisin. Mola ekranı vs de koyabilirsin. Ayrıca pc açık olacağı için sohbet bağış tarzı şeyleri de pc ekranından okuyabilirsin.
Peki başlangıçta ps’ten yayın açsam tabletten ayarlama şansım varmı dediklerinizi ?

Peki başlangıçta ps’ten yayın açsam tabletten ayarlama şansım varmı dediklerinizi ?
Hocam şimdi tam olarak bilmiyorum fakat bu bildirmleri vs ayarlasanız bile obs gibi bir program olmadan neyin nerede ne boyutta çıkacağını ayarlayamazsınız. Tabletten sadece kontrol edebilirsiniz yayınızı.

Geri
Yukarı