R harfini söylemek için terapiste gidenler

Yunusasdfgh

Hectopat
Daha fazla  
Ben R harfini söylemek için kendimce çalışıyorum. Konuşmalarda da dikkat ediyorum. İlerleme var ama yine de çok takılıyorum. Terapist'e giden varsa nasıl çalıştığını yazabilir mi? :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben R'leri söyleyebiliyorum sorun yok ama normalde orta hızda konuşurum, bilgisayar konusu olunca nedenini bilmiyorum ama çok hızlı konuşurum, hızlı konuştuğumda da R'ler uçuyor. :D Mesela "Pazartesi" diyiceğime "Pazatesi" diyorum. :D Ama böyle yavaş dediğimde (orta hızda yanii) gayet güzel diyorum. :D

Ben R'leri söyleyebiliyorum sorun yok ama normalde orta hızda konuşurum, bilgisayar konusu olunca nedenini bilmiyorum ama çok hızlı konuşurum, hızlı konuştuğumda da R'ler uçuyor. :D Mesela "Pazartesi" diyiceğime "Pazatesi" diyorum. :D Ama böyle yavaş dediğimde (orta hızda yanii) gayet güzel diyorum. :D
Aynen bende ama sürekli buna da dikkat edemiyor insan. Birde r kelimenin başında olursa zaten söyleyemiyorum :(
Benim R diyemediğim için öğrenmenimden çok dayak yemişliğim vardır. Gerçekten çok zor günlerdi.
(Çok zor günlerdi.) Kardeş eğer başardıysan nasıl çalıştın, ne yaptın yazar mısın? Bu arada Bursa'dayım ve Bursasporluyum :D

Son düzenleyen: Moderatör:
15 yaşındayım ve küçüklüğümden beri ben de r'leri söyleyemiyorum. Kafama çok takmıyorum çünkü dediklerim anlaşılıyor.
Herhangi bir tedavisi varsa olmayı düşünüyorum ancak Ortaokulda Türkçe öğretmenim bu özelliğimin beni diğer bireylerden farklı yaptığını söylemişti. Diğer insanlardan bir farklılığım olduğunu düşünürsek iyi bir özellik ama nadiren dediğim kelimeler anlaşılmıyor. Örneğin ismim Umur, Çoğu zaman Umut, Uğur veya Umu diye anlaşılıyor. :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı