R5 2600 - GTX 1650 sisteme yükseltme önerisi

AMD almayı düşünmüyorum aslında.
AMD ekran kartı almayacaksan @kino hocamın dediği gibi sistemin temeline yönelin. Bir R5 5500 (veya daha ucuza bulursanız R5 3600), bir B550 anakart ve bir 500 GB SSD uyar size. Zaten sırf SSD, sistemin hızını beşe ona katlar.

Anladım peki 5600 yerine 5500'ü alırsam arada ne gibi bir performans farkı yaşamış olurum?

Oynayacağın oyuna bağlı. 5600 daha güçlü evet ama 5500 de yeterli bir işlemci. Tüm parayı işlemciye dökme dengeli dağıt diye 5500 önerdim. Bu devirde tek HDD'li sistem kullanılmaz güzel bir SSD takman lazım.

Oynayacağın oyuna bağlı. 5600 daha güçlü evet ama 5500 de yeterli bir işlemci. Tüm parayı işlemciye dökme dengeli dağıt diye 5500 önerdim. Bu devirde tek HDD'li sistem kullanılmaz güzel bir SSD takman lazım.

FiveM genellikle ama eğer ciddi bir performans farkı varsa bütçemi arttırmaya yönelebilir veyahut indirim kovalayabilirim.

PSU kasamın kendi PSU'su 600W 80 Bronze Plus Frisby.
Onu da değiştirmek gerekiyor o zaman. Kaliteli bir PSU alın, yaklaşık 1000TL. Ryzen 5 5600’ü gaming gecesinde, indirimde falan 3.5-3.6’ya bulursunuz. Kalan bütçeyle de M.2 SSD alın. İlerleyen dönemlerde ekran kartı ve PCiE 4.0 destekleyen bir anakart alırsanız iyi olur.

FiveM genellikle ama eğer ciddi bir performans farkı varsa bütçemi arttırmaya yönelebilir veyahut indirim kovalayabilirim.

Oyunun stabilitesine de bakmak lazım. Oyunun kendisi dinozor çağından kalma, bu dediğin FiveM eklentisi üçüncü kişiler tarafından yapıldıysa ve optimize değilse 58003DX taksan bile mükemmel verim alamazsın.

Benim düşüncem 5500 ve 1650 ikilisinin sorun yaşama ihtimali sıfıra yakın.

Oyunun stabilitesine de bakmak lazım. Oyunun kendisi dinozor çağından kalma, bu dediğin FiveM eklentisi üçüncü kişiler tarafından yapıldıysa ve optimize değilse 58003DX taksan bile mükemmel verim alamazsın.

Benim düşüncem 5500 ve 1650 ikilisinin sorun yaşama ihtimali sıfıra yakın.

Ekran kartıni da ortalama 3 ayda 3060'a yükseltebilirim belki. Ondan 5600 den yana gibiyim 3.5 a düşürürsem ortalama 2300 lira bütçem kalır

Yeni konular

Geri
Yukarı