R5 2600 RX 570 Sistem Yükseltme Önerisi

@Roseus malum sitede sizin raminizden onlarca var 400 500 TL fiyat araligibda guvenilir bir saticidan alinabilir. Yok yeni 8x2 isterim dersen butceye gore oneriler elbette mumkun.

@Roseus gayet guzel urundur. Ancak ilerisi icin yeni bir sistem alirsan DDR5'li bir sistemde bosa cikar bu RAM'ler. Benim size tavsiyem bugune kadar bir sekilde idare etmissiniz 1 sene daha idare ederdim ben açıkçası ancak almak istersenizde attiginiz RAM'lar islemci ve anakartiniz ile uyumludur. Hocam ayni marka olmasina gerek yok farkli marka olsa da olur MHz ve CL degerleri ayni olsa yeterli.

@Roseus hocam en iyisi attiginiz RAM'ya da Corsair Vengeance LPX modelide mevcut oda 1030₺ ikisinden birini alabilirsiniz. DDR5 bir sisteme gecmediginiz surece ileride anakart yenileseniz bile orada da kullanabilirsiniz.

Anakart: Colorful A320M-K Pro.
İşlemci: Ryzen 5 2600.
RAM: DDR4 3000MHz 8x1 RAM.
Ekran kartı: Sapphire RX570 8 GB.
PSU: Aerocool 550W.

İleriye dönük bir yükseltme yapmak istiyorum. 4070 Ti vs. aldığımda tekrar anakartı yükseltmeme gerek olmadan yükseltme yapma şansım var mı? Şu an anakart ve RAM değişikliği yapmayı düşünüyorum. Tavsiyeleriniz neler?

B650 kartlarına bakınız ama onlar da AM5 destekli olduğu için mevcut işlemciniz çalışmayacaktır. O yüzden bahsettiğiniz şekilde yükseltme yapmanız mümkün değildir gibi.

Merhaba. 4070Ti benzeri bir kart almayı düşünüyorsanız aynı şekilde yeni nesile geçmenizi tavsiye ederim. Yoksa yaptığınız yatırım kısa vadeli olur ileride sizi pişman eder. Yok eğer orta sınıf 3060Ti-3070 gibi kartlarda kalırım derseniz ryzen 5 5600 işlemci ve 8*2 16 GB 3600 Mhz Ram takviyesi ile en azından 3-4 sene daha devam edebilirsiniz. Güzel bir soğutucu ile işlemciye ufak bir overclock ile uzun zaman sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Ancak dediğim gibi eğer hedefiniz 4070Ti ise intel 13.nesil ya da ryzen 7. Nesil daha mantıklı bir seçim olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı