R5 3500X ısınıyor

Ahmet023

Decapat
Merhabalar, sistemimde RX 5600XT ve R5 3500X bulunmakta ve Valorant gibi oyunlar oynarken CPU kullanımım çok yükseklere çıkıp 70 derece civarı bir sıcaklığa geliyor. Önceden böyle olmuyordu. Normal olduğunu düşünmüyorum. Ne yapmam gerekir? Şu anlık işlemci için bir soğutucu alamam ama eğer zorunlu olduğunu düşünüyorsanız bir şeyler yapabilirim. Ayrıca belirtmeyi unuttum işlemcinin en son sıcaklığı 81 e çıktı fakat anlık oldu bir ara cpu kullanımı %100 e çıktı ve oyun içi fps düştü.

İşlemci ağırlıklı bir oyunda işlemcinin yükte 70 derece olması kadar normal bir şey yok hocam. Daha önceki değerleriniz nasıldı peki?

Aynı işlemciye sahibim. BIOS'tan "Core performance Boost" kapatırsanız bayağı bir düşüyor sıcaklıklar fakat işlemcinin tam performansını almıyoruz.

Hocam merhaba B450M S2H anakart kullanıyorum fakat bir türlü BIOS ekranına gelemedim delete denedim F12 denedim F2 denedim ama olmadı siz nasıl giriyorsunuz.
işlemci ağırlıklı bir oyunda işlemcinin yükte 70 derece olması kadar normal bir şey yok hocam. daha önceki değerleriniz nasıldı peki?

Şöyle söyleyebilirim Valorant'ta oyun içinde işlemcinin kaç derece olduğuna bakmadım fakat kasaya elimi götürdüğümde farkı anlayabiliyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı