R5 3600 sıvı soğutucu önerisi

Rgb hiç önemli değil benim için çok teşekkür ederim

Rgb hiç önemli değil benim için çok teşekkür ederim

Oc vs yapmıcam zaten oyun oynuyorum çok nasir photoshop vs kullanıyorum pc daha rahat çalışması için almayı düşünüyorsum
OC yapmayacaksan SE 224-XT alabilirsin. Rahatlıkla yeter. İçinde iyi bir macun da var.

Normal bir kule tipi soğutucu ile soğutulabiliyor. Her işlemci 85 derece olabilir. 3600 deki stok fan onun için yeterli değil, havalar da sıcak. O yüzden 85 derece olabilir. T6 bile rahatlıkla soğutuyor onu.
Hocam zaten soğutulamaz demedim ki, arkadaş çok ısınan bir işlemci değil demiş onun için söyledim. Eğer kule tipi alacaksan ki bence daha mantıklı Arctic Freezer 34 Duo E-Sports öneririm. Oyunlarda 85 dereceden 60-65 dereceye indirdi ve de kasa içi sıcaklığı düşürerek ekran kartını da 5-10 derece arası soğuttu.

SE 224XT 300 TL için pek de F/P değil.

Bu bütçede daha performanslı, sorunsuz, kaliteli düzeyde bir F/P ürünü varsa önerir misiniz?
Siz de haklısınız, 300 ₺ bir soğutucu için yüksek bir rakam fakat şu anki piyasa fiyatlarında alınabilecek daha iyi bir F/P ürünü olduğunu düşünmüyorum. Kardeşime 250 ₺ civarına almıştık. Kendi sistemime de yaklaşık 10 ay kadar önce 400 ₺ civarına aldığım Arctic Freezer 34 Duo şu an 550-600 ₺ arasında seyrediyor. Fiyatlar sürekli artıyor maalesef.

Bu bütçede daha performanslı, sorunsuz, kaliteli düzeyde bir F/P ürünü varsa önerir misiniz?
Siz de haklısınız, 300 ₺ bir soğutucu için yüksek bir rakam fakat şu anki piyasa fiyatlarında alınabilecek daha iyi bir F/P ürünü olduğunu düşünmüyorum. Kardeşime 250 ₺ civarına almıştık. Kendi sistemime de yaklaşık 10 ay kadar önce 400 ₺ civarına aldığım Arctic Freezer 34 Duo şu an 550-600 ₺ arasında seyrediyor. Fiyatlar sürekli artıyor maalesef.
SE 224-XT Freezer 34 eSports Duo dan daha iyi bildiğim kadarıyla. Testlerde öyle çıkıyor. Ayrıca dediğin gibi adam akıllı, kaliteli, performanslı bu fiyatta daha iyisi yok.

SE 224-XT Freezer 34 e-sports Duo'dan daha iyi bildiğim kadarıyla. Testlerde öyle çıkıyor. Ayrıca dediğin gibi adam akıllı, kaliteli, performanslı bu fiyatta daha iyisi yok.

Evet testlerde bir tık öne geçiyor ben de görmüştüm fakat Arctic'in sesi yok denecek kadar az, çok sessiz çalışıyor ve firma garanti süresini 6 yıla çıkardı. ID-Cooling markasının kasa fanlarını da kullanıyorum onlardan da çok memnunum. Markanın ürünleri hem uygun fiyatlı hem de kaliteli.

224xt çok abartılan bir soğutucu. Ederi 200 civarı.

Yeni konular

Geri
Yukarı