R5 5500 ve RTX 4060 sistem oyunlarda düşük FPS veriyor

heraishere

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, hangi oyun olursa olsun nedense FPS değerleri pek tatmin edici gelmedi sizce nedeni nedir? Birçok AAA denebilecek oyunda 60 FPS'ten dusuk oynuyorum.

Sistemim:
R5 5500.
RTX 4060.
32 GB 3600 MHz CL18 RAM.
Adata legen 800, 500 GB M.2 SSD.
WD 1 TB HDD.
Not; Windows 11 orijinal kullanıyorum.

Test ettiğim oyunlar ve değerleri;

• RDR 2 Ultra ayarlarda mekan fark etmeksizin 40 50 arasında FPS.
  • Assassin's Creed Valhalla Ultra ayarlarda mekan fark etmeksizin 30 35 FPS.
  • GTA 5 Ultra ayarlarda ortalama 100 120 FPS.
  • The Last of Us Ultra ayarlarda 50 60 FPS.

Tabii ki eve gidince MSI Afterburner üzerinden aldığım değerlerin ekran görüntüsünü iletirim.

Eve çok geç geçtim kusura bakmayın. Şu anda The Last of Us girdim FSR 3 ile birlikte FPS bayağı arttı. Ancak işlemci sıcaklığı çok fazla. Stok sogutucunun yetmesi gerekmez mi R5 5500'e.

FSR3 ve DLSS moduyla aldığım FPS'ler şu sekilde. FPS değerleri düzelmiş gibi birazdan Valhalla'da deneyeceğim.

Normal düzeyde bir hava soğutucu işinizi görecektir.

Diğer bileşenler göre gereğinden fazla sıcak değil mi sizce?

R5 5500 ile stok soğutucuda 60 65 dereceyi görenler var. Kasa da büyük Thermaltake S200 TG kullanıyorum.
Stok fan ile normal hocam bende aynı işlemciyi kullanıyorum Dark Freezer x123 geçtim hiç bir sıkıntım kalmadı size de onu öneririm. Bir de soğutucu değiştirirken Arctic Mx6 sürerseniz tadından yenmez.

Teknobiyotik orjinalini satıyor.

Stok fan ile normal hocam bende aynı işlemciyi kullanıyorum Dark Freezer x123 geçtim hiç bir sıkıntım kalmadı size de onu öneririm. Bir de soğutucu değiştirirken Arctic Mx6 sürerseniz tadından yenmez.

Teknobiyotik orjinalini satıyor.
Şu anda elimde artics mx4 var. Hepsiburada üzerinden bir satıcıdan satın almistim 4 tane. Henüz kullanmak nasip olmadi. Bu yaz dediginiz gibi iyi bir hava sogutma almam gerekiyor. Ryzen master otomatik oc yapinca işlemci mhzini düşürüyor. Sıcaklık 93 lere falan geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı