R5 5600 için RX 6750 XT vs RTX 4060

Buradaki sorumluluk AMD'nin değil, oyun geliştiricilerine ait. FSR 3 bir eklenti olduğu için gelecek oyunlarda geliştirici koymak isterse koyar ama ben FSR 3'ün önünün açık olduğunu düşünüyorum. Sizin kararınız elbette.

Yanlış bilmiyorsam FSR 3 henüz çıkmadı. 2.5 var diye biliyorum da ondan sordum.

Hocam VRAM'den dolayı ve oyun performansı videolarından dolayı 6750 öneriyorlar sebebi nedir?

8 GB VRAM mevzusu aşırı şeklde abartılıyor 4060 gibi bir kart 4K kartı değil ki 8 GB VRAM yetmesin? Gayet de yeterli. Ha dersen ben 2k/4k Ultra oynayacağım DLSS vs. bana koymaz 6750XT al geç 2K oynarsın mis gibi tamamen sana bağlı.

Yanlış bilmiyorsam FSR 3 henüz çıkmadı. 2.5 var diye biliyorum da ondan sordum.
Hayır, FSR 3 yazılımsal bir ölçekleme teknolojisi olduğundan (DLSS'in aksine) uzun süre önce çıktı. Dediğim gibi oyun geliştiricisi istiyorsa oyununa koyabiliyor, ki çoğu oyunda modla FSR 3 de eklenebiliyor. Yani AMD bunu pazar misâli kullanıcılara sundu, DLSS'in aksine açık kaynak kodlu olduğu için.

8 GB VRAM mevzusu aşırı şeklde abartılıyor 4060 gibi bir kart 4K kartı değil ki 8 GB VRAM yetmesin? Gayet de yeterli. Ha dersen ben 2k/4k Ultra oynayacağım DLSS vs. bana koymaz 6750XT al geç 2K oynarsın mis gibi tamamen sana bağlı.

1080p de RDR2 tarzı oyunlar oynayacağım min. 75 80 FPS vermesi benim işimi rahatlıkla karşılar hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı