Çözüldü R5 5600 RX 6600 sistem kapandı ve görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kyinator

Centipat
Daha fazla  
Bugün bilgisayarın başında otururken kısa bir işim çıktı ve bilgisayarın başından ayrıldım. Döndüğümde bilgisayar kapanmıştı ve kulaklığın ışıkları yanıyordu. Sonra herhalde elektrikler gidip geldi dedim ve bilgisayarı açmak için güç tuşuna bastım ama hiçbir şekilde görüntü gelmedi. Kasanın ve işlemcinin fanları dönüyordu ama ekran kartının fanları dönmüyor idi ve anakart üzerinde sönmeden sürekli CPU ışığı beyaz bir şekilde yanıyordu. Daha dün yeni bir PSU aldım modeli alt tarafa yazacağım. Acaba bununla bir ilgisi var mıdır? Veya kablolar sokete oturmadığı için olabilir mi?

Ryzen 5 5600(stok fan)
AMD Radeon Sapphire Pulse RX 6600.
EVO potenza DDR4 3600MHz 8+8 GB RAM.
XLR8 512MB M.2 SSD.
MSI B450M Pro M.2 Max.
Kasam ve eski PSU Performax.
MSI MPG A650GF(şu anki PSU)

Ne olur yardım daha geçenlerde bilgisayarımdaki ayrı bir sorunu çözdüm.
@Marix rica etsem yardım edebilir misin?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Garip bir durum, benim sistemimde de uykuya geçtikten sonra görüntü gelmez, birkaç resetten sonra görüntü gelir, tek RAM ile açmayı deneyin sistemi.
Rica ederim, bu sistemlerde ufak şeyler büyük problemler çıkarabiliyor, önemli olan sorunu çözmek, kule tipi bir soğutucuyla sizi bir yıldan fazla götürecektir.

Vallahi bu saatten sonra bilgisayar hakkında ne desen inanırım ve zaten kişiliğini de az çok görmüş oldum. İki haftada iki kere sorunumu çözmeme yardım ettin. Sadece bu konuda 100'den fazla mesajımız var. Sana borcumu nasıl öderim bilemiyorum.

Vallahi bu saatten sonra bilgisayar hakkında ne desen inanırım ve zaten kişiliğini de az çok görmüş oldum. İki haftada iki kere sorunumu çözmeme yardım ettin. Sadece bu konuda 100'den fazla mesajımız var. Sana borcumu nasıl öderim bilemiyorum.

Amaç yardımcı olmak, bir beklentim yok, bir şeyler biliyorsak paylaşmalıyız, o konuda için rahat olsun, yine problem yaşarsan konu açıp etiketleyelirsin, yardımcı olmaya çalışırım.

Geri
Yukarı