R5 5600X işlemci için stok fan yeterli mi?

Bence bilgisayarcaya götürüp daha berbat etme sıcaklık değerleri gayet normal, kaliteli değil evet ama kalitelisini sürünce de değişmiyor macun 3-4 derece bile fark etmeyebilir. Ben denedim oradan biliyorum aldığın ısı stok fana göre gayet normal AMD 95 dereceye kadar normal sorunsuz diyor. Sıvı soğutma alana kadar arkadaşların dediği gibi CPB kullanıp daha sonrasında sıvı soğutma veya kule tipi alıp rahat bir iç çekebilirsin.
Bilgisayarcı dediysem mahalle bilgisayarcısı değil bide 0 bilgisayar olduğu için hiç böyle kullanasım yok ayriyeten çok sağlıklı bi durumda değil kasa şuan bi kontrol ettirmek + işlemci fanını başkasının düzgün bi şekilde takması iyi olur gibi.Bu arada sıvı soğutma veya hava soğutma önerebilir misiniz bütçe farketmez soğutsun kaliteli olsun yeter çok uçuk rakamlar olmasın ama f/p tarzı

Görüntü istiyorum sıvı soğutma olsun, RGB olsun diyorsan Cooler Master'in 240mm sıvı soğutmasını alabilirsin. Ben PF240 kullanıyorum 65-66 derece alıyorum Warzone de gördüğüm en yüksek değer ise 75 oldu bu sıcak havalarda 2 fan vardı kasamın önünde 3. yü taktım şu an 65 derecelerde Warzone de dediğim gibi. Görüntü olarak da çok güzel duruyor açıkçası alınabilir ama ben olsam ve bütçem yeterliyse NZXT veya Corsair alırdım.

Yok RGB ihtiyacım yok veya görüntü olarak estetik olmasa da olur diyorsan ki bence senin için en uygunu bu olur F/P açısından kule tipi soğutucu almalısın, bu konu da arkadaşlar güzel tavsiyeler vereceklerdir.

Görüntü istiyorum sıvı soğutma olsun, RGB olsun diyorsan Cooler Master'in 240mm sıvı soğutmasını alabilirsin. Ben PF240 kullanıyorum 65-66 derece alıyorum Warzone de gördüğüm en yüksek değer ise 75 oldu bu sıcak havalarda 2 fan vardı kasamın önünde 3. yü taktım şu an 65 derecelerde Warzone de dediğim gibi. Görüntü olarak da çok güzel duruyor açıkçası alınabilir ama ben olsam ve bütçem yeterliyse NZXT veya Corsair alırdım.

Yok RGB ihtiyacım yok veya görüntü olarak estetik olmasa da olur diyorsan ki bence senin için en uygunu bu olur F/P açısından kule tipi soğutucu almalısın, bu konu da arkadaşlar güzel tavsiyeler vereceklerdir.
Snowman T6 diye bir şey buldum fazla kişi almış ve memnun kalmış soğutma anlamında kaliteli bir şeye benziyor rainbow ledli ve 200 tl sanırım bunu alacağım varmı arkadaşlar başka düşüncesi önerisi olan

Cooler Master'in 240mm sıvı soğutma ile warzone de 70 75 arası takılıyor bende. Warzone diğer oyunlara göre işlemci sıcaklığım daha yüksek çıkıyor. RGB istenmiyorsa daha iyi sıvı sogutmalar var. Ben pek sıcaklıktan memnun değilim. Ama tabiki evim Çukurova'nın göbeğinde çok çok sıcak onunda etkisi var.

Beyler işlemcinin serin serin çalışması için farklı bir yol buldum.Core Boost Performance (CBP) kapatınca işlemci sabit varsayın voltaj veriyor haliyle performans düşüyor sistemden sisteme performansın ne kadar düştüğü de önemli tabi.Benim sistemimde valorantta gözle görülür bi düşüş oldu eğer 240 hz bi monitörüm olsa hissederdim ama şuan 165 hz'e sahibim bu sistemide 240 hz için toplamıştım 240 hz alana kadar CBP kapalı oynayacağım 240 hz alınca fpsin tam performans çalışması için soğutucu alıp CBP açarım.İsterseniz kendi voltajınızı kendiniz de ayarlayabilirsiniz ama ben yeterli bilgiye sahip olmadığım için yapmayı düşünmüyorum pek.3.6 ghzde çalışıyor işlemci boştayken chromedan 1 sekme bile açsam 4 ghzi aşıyordu cbp açıkken ve gereksiz güç kullanıp ısınıyordu sadece oyundayken yani güç isteyen şeylerde ghzi yükseltmesi içim bir çözüm varsa anlatırsanız sevinirim.

Geri
Yukarı