R5 5600X işlemci için stok fan yeterli mi?

barly

Femtopat
Daha fazla  
Sistemi yeni topladım sizce stok fan yeterli olur mu işlemci soğutucunda? İşlemci ağırlıklı olan Valorant oynadığım için şüpheliyim açıkçası bilenlerden kullananlardan tavsiye bekliyorum.

Sistemi yeni topladım sizce stok fan yeterli olur mu işlemci soğutucunda? İşlemci ağırlıklı olan Valorant oynadığım için şüpheliyim açıkçası bilenlerden kullananlardan tavsiye bekliyorum.

Tabi ki şu an için yeterli. Bütçe bulduğunuzda güzel bir hava soğutma ya da sıvı soğutma ile değişim yapabilirsiniz.

Kasanız iyi değilse hatta iyi olsa bile yaz aylarında yeterli değil 90'ları gören var ancak idare amaçlı CPB kapatıp kullanabilirsiniz. Sonra bir hava soğutma alıp CPB açarsınız.

Hocam sıvı soğutma kullandığım halde bu sıcak havalarda 70 üstüne çıkıyor. Bence stok fan özellikle yaz ayı için baya sıkıntı.

Bir sürelik idare eder, bütçe bulduğunuz zaman iyi bir kule tipi soğutucuya geçmenizi şiddetle tavsiye ederim, stok fanla rahat bir şekilde 80 dereceleri görebiliyor.

Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar işlemci fanını ben montajladım ve çok oturmamış olabilir 85 dereceyi gördüm ve çok da sinir oldum açıkçası ben en iyisi bir bilgisayarcıya götüreyim herşeyi bi gözden geçirsin halletsin benim hatalarımı gidersin.Ayrıca stok fanın altındaki macunda pek kaliteli değil sanırsam.Bütçemde var bence benim için en mantıklısı 200-300 tllik bir işlemci soğutucusu almak hem bu bahaneyle sistemi gözden geçirtirim.

Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar işlemci fanını ben montajladım ve çok oturmamış olabilir 85 dereceyi gördüm ve çok da sinir oldum açıkçası ben en iyisi bir bilgisayarcıya götüreyim her şeyi bir gözden geçirsin halletsin benim hatalarımı gidersin. Ayrıca stok fanın altındaki macunda pek kaliteli değil sanırsam. Bütçemde var bence benim için en mantıklısı 200-300 TL'lik bir işlemci soğutucusu almak hem bu bahaneyle sistemi gözden geçirtirim.

Bence bilgisayarcaya götürüp daha berbat etme sıcaklık değerleri gayet normal, kaliteli değil evet ama kalitelisini sürünce de değişmiyor macun 3-4 derece bile fark etmeyebilir. Ben denedim oradan biliyorum aldığın ısı stok fana göre gayet normal AMD 95 dereceye kadar normal sorunsuz diyor. Sıvı soğutma alana kadar arkadaşların dediği gibi CPB kullanıp daha sonrasında sıvı soğutma veya kule tipi alıp rahat bir iç çekebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı