R5 5600X sisteme 750W PSU önerisi

Blackoopps

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.
Akşam bilgisayarımı açıp anakartımın USB typ-C girişine telefonun kablosunu takar takmaz bilgisayar elektrik kesti. Ekran kartı vs. güç LED'leri yanıp sönmeye başladı.

Daha sonra PSU üzerindeki anahtarı 0 konumuna aldım tekrar 1E alır almaz pat diye ses çıkartıp sigortaları attırdı. Sigortaları kaldırdıktan sonra da hiç elektrik vermediğini gördüm.

Kasadan söküp kısa devre yaptırdım yine çalışmıyor.

Daha önce başına böyle bir şey gelen var mı yani USB kabloyu takınca neden kasa kapandı onu anlamadım normal USB bağlayınca bir sorun olmadı bunca zaman. Ve 750 wattlık PSU öneriniz var mıdır?

Sistem Ryzen 5600X ASUS ROG RX 480 ekran kartı ASUS TUF Gaming B550PLIS anakart.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçeniz nedir bilmiyorum ama uygunsa Corsair RM750 Gold kullanıyorum çok da memnunum. Bundan önce 650W PSU vardı yüke bindiğinde çok ses yapıyordu. Bu PSU'yu alma sebebim buydu ve sesini duymadım şimdiye kadar.

Bütçeniz nedir bilmiyorum ama uygunsa Corsair RM750 Gold kullanıyorum çok da memnunum. Bundan önce 650W PSU vardı yüke bindiğinde çok ses yapıyordu. Bu PSU'yu alma sebebim buydu ve sesini duymadım şimdiye kadar.
Hocam onun fiyatı çok uçtu son 1 senede.

High-Power ve XPG 'nin paylaşılan modelleri gayet iyi ürünler, gönül rahatlığı ile alınabilir.

Hocam RM750 ler şuan gereksiz pahalı. O fiyata Thermaltake Toughpower Gf1 750W satılıyor ve RM750X muadili ürün GF1.
750 ile 750X arası tek farkın Japon kapasitörler olması gerek, Corsair iki ürüne de 10 yıl garanti verdiğinden Japon kapasitörlerin yaratacağı tek farkı olan uzun ömürlülüğün de pek bir olayı kalmamış oluyor sanki.

750 ile 750X arası tek farkın Japon kapasitörler olması gerek, Corsair iki ürüne de 10 yıl garanti verdiğinden Japon kapasitörlerin yaratacağı tek farkı olan uzun ömürlülüğün de pek bir olayı kalmamış oluyor sanki.
RM serisi Linus Tech Tips'de Tier B olarak sınıflandırılmış. RMX serisi ve GF1 ise Tier A olarak. Farklarını detaylı olarak bilmiyorum ama GF1 ler şuan 2700Tl ye satılırken RM750 3000Tl ye satılıyor. Her şekilde pahalı yani.

Bütçe 1000 1200 hocam.

Az kullanılmış thermaltake smart Bx1 buldum birde sıfır sharkoon gold bronze 750 yarı modüler buldum.

Sharkoon güvenilir mi ama onu bilmiyorum Alman malı diye biliyorum sadece. Sıfırı 1060TL şu an

Yeni konular

Geri
Yukarı