R5 5600X'in boşta 50-60 derece olması normal mi?

İşlemci boştayken 50-60 derece sıcaklığında bu normal bir durum mu? Yakın zamanda termal macunu yeniledim ve sıvı soğutmayı da 1-2 ay önce satın aldım. Boşta bu derece normal mi? Boşta 35-45 derecenin normal olduğunu düşünüyorum ancak emin değilim.
İşlemci modelim: Ryzen 5 5600X.
Sıvı soğutma: Corsair H100.

Eki Görüntüle 2186028
Bende de aynı işlemci aynı soğutucu var ama benim kasa cooler master td500 mesh önü full açık rahat hava alıyo, hiç test programlarıyla test etmedim ama en ağır oyunlarda bile 60'ı geçtiğini hatırlamıyorum max 57 felan görüyo sende kesinlikle bi sıkıntı var.

Bende de aynı işlemci aynı soğutucu var ama benim kasa cooler master td500 mesh önü full açık rahat hava alıyo, hiç test programlarıyla test etmedim ama en ağır oyunlarda bile 60'ı geçtiğini hatırlamıyorum max 57 felan görüyo sende kesinlikle bi sıkıntı var.

Kasadan olabilir bendeki sorun.

Hocam peki konudan biraz alakasız, sizdeki soğutucunun türü mü daha iyidir yoksa hani kalınlar var ya 2 fan falan var arkalı önlü yine kule tipi, onlar mı daha etkilidir?

Pek bir fark olacağını sanmıyorum ya arkadaşımda da 2 fanlı olanı var 3 derece falan oynuyor o fark da oda sıcaklığı kasa modeli termal macun durumu gibi etkenler değiştirir.

Yeni konular

Geri
Yukarı