R5 7500F 40 42 dereceyi geçmiyor

Onurakmese

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yeni bilgisayar topladım Ryzen 5 7500F RTX 4060 Ti sistemli boştayken işlemci sıcaklığı 25 30 derece oyunda ise 3 hesap birden gitmiyorum bir de kalabalık pazar alanındayım 40 42 dereceyi geçmiyor sanki sıcaklık değerleri çok düşük, bir sıkıntı olmaz değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır bu iyi bir şey ama pazar vs bahsetmişsiniz o işlemciyi yüke sokmuyordur muhtemelen, işlemciyi %100 yüke sokup ısınmaz zaten gerçek ısıyı görmek istiyorsanız işlemci testi yapıp yüke sokun.

Soğutucu ne?

Tabii ki soğuk olması bir sıkıntı yaşatmaz, fakat stok soğutucu kullanıyorsanız throttle olmuş olabilir.

Thermalright Assassin X 120 Refined SE TL-C12C 120mm Intel-AMD Uyumlu​

Soğutucu bu ustam

Hayır bu iyi bir şey ama pazar vs bahsetmişsiniz o işlemciyi yüke sokmuyordur muhtemelen, işlemciyi %100 yüke sokup ısınmaz zaten gerçek ısıyı görmek istiyorsanız işlemci testi yapıp yüke sokun.
Nasil olacak o test

Normal, hatta normal değil iyi sıcaklık değerleri :) iyi oyunlar
Oyunda 3 hesap giriyorum pazar alanında fps 35 40 düşüyor sanki 120 150 fps oynuyorum gibi hareket ediyor 😄 yada bana öyle geliyor.. Pazar alanından çıkınca 350 fps görüyor bu arada knıght online oynuyorum

Soğutucu ne?

Tabii ki soğuk olması bir sıkıntı yaşatmaz, fakat stok soğutucu kullanıyorsanız throttle olmuş olabilir.
Throttle ne oluyor benim soğutucu ile ilgisi varmi ?

Yeni konular

Geri
Yukarı