R5 7500F RTX 4070 sistem 30 bin TL'ye mantıklı mı?

3 yaşında kartla RTX 4070'in nesini kıyaslıyoruz ne overclocku.

Benim canım Cyberpunk Overdrive oynamak istiyor, Alan Wake 2'de Path Tracing açmak istiyor o zaman ne yapacağız? 6800 dediğin RT gücü yerlerde sürünen, teknolojileri NVIDIA'nın gerisinde dümdüz bir kart.
Ray tracing = water,glass surfaces reflecting OMG
Siz buna katılıyor musunuz?🙂
(Yani %50 performans kaybına değiyor mu özellikle 1080p kartlar için)

Ray Tracing = water, glass surfaces reflecting OMG

Ben kendi fikrimi vermek istiyorum bence değmiyordu. DLSS 3 çıkmasaydı eğer değmek ne kelime kullanılmayacaktı bile.

2 jenerasyon sonra bence RT'de oluşan FPS kaybı düzelir ve yerine oturur.

Ben kendim RT seven ve kullanan biri değilim açıkçası. Böyle alışmışım. RTX 4090 ekran kartım olsa bile açacağım oyun 1-2 anca olur.

Son düzenleme:
Ekran kartımı yerden yere vurmuşsunuz hocam, sağolun :(

Çıktığı döneme göre iyi bir karttı RX 6800 özellikle de rakipleri 3070 ve 3070 Ti'a karşı. Ama günümüzde sıfır fiyatının bir alınabilirliği yok, 4070 ile de farklı kulvardalar. İkinci elden uygun fiyata alınacaksa seve seve alınır.

Ray tracing = water,glass surfaces reflecting OMG

Katılıyorum. Şöyle diyeyim örneğin Cyberpunk. Normal Ray Tracing performans kaybına çok değmiyor ama Path Tracing & Ray Reconstruction oyunun çehresini baştan aşağı değiştiriyor.

Hem performansı da 1080P'de fazlasıyla yeterli, native oynayıp 200 FPS alsam ne olacak ki.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben kendi fikrimi vermek istiyorum bence değmiyordu. DLSS 3 çıkmasaydı eğer değmek ne kelime kullanılmayacaktı bile.

2 jenerasyon sonra bence RT'de oluşan FPS kaybı düzelir ve yerine oturur.

Ben kendim RT seven ve kullanana biri değilim açıkçası. Böyle alışmışım. RTX 4090 ekran kartım olsa bile açacağım oyun 1-2 anca olur.

Hani Control ile birlikte zaten patladı RT teknolojisi.
Aynı kafada oyunlar ve cam ve su yüzeyinin vurgun olduğu oyunlarda işe yarar tabii.
Not: Başka şeylerde veriyor biliyorum ama onlar minimal olan gölgeler vs.
ama benim en merak ettiğim AMD kendi RT teknolojisini çıkarır mı?
Hani daha az performans etkisiyle daha iyi reflection veren bir Ray Tracing.
Sizce?
Yoksa var ama ben mi duymadım🙂

Ayrıca hazır sistem olarak(YouTube) şu sistem çıkmış. Aynı özelliklerde neredeyse.

Anakart falan zaten sizin orta seviye.

Benim sistem bu zaten 😅🤣bugün dükkandan aldım normalde 26 ya alacaktım anakart ile kasa bitmiş. Normal gelen kasa 3 bin bana 2.7 bin fiyat farkı isteyip 4binlik kasa verdiler anakartada aynı olay oldu kısaca güzel satış taktiği ile 26'dan 30'a çıktı fiyat arada kaldım almıyordum yakalarım başka bir tane dedim sonra boş verdim.

Ekran kartımı yerden yere vurmuşsunuz hocam, sağ olun :(

Yeni nesil olarak alınmaz demiş galiba. Ben bunu anladım. 2. El hem ucuz hem güzel performans veriyor.

Benim sistem bu zaten 😅🤣bugün dükkandan aldım normalde 26 ya alacaktım anakart ile kasa bitmiş. Normal gelen kasa 3 bin bana 2.7 bin fiyat farkı isteyip 4binlik kasa verdiler anakartada aynı olay oldu kısaca güzel satış taktiği ile 26'dan 30'a çıktı fiyat arada kaldım almıyordum yakalarım başka bir tane dedim sonra boş verdim.

Oooo haberim yoktu hocam vallahi. Kafanıza takılacak en ufak bir şey yok. Parasını hak ediyor. Hayırlı olsun.

Hani Control ile birlikte zaten patladı RT teknolojisi.
Aynı kafada oyunlar ve cam ve su yüzeyinin vurgun olduğu oyunlarda işe yarar tabii.
Not: Başka şeylerde veriyor biliyorum ama onlar minimal olan gölgeler vs.
ama benim en merak ettiğim AMD kendi RT teknolojisini çıkarır mı?
Hani daha az performans etkisiyle daha iyi reflection veren bir Ray Tracing.
Sizce?
Yoksa var ama ben mi duymadım🙂

Bunlar aslında oyun geliştirici tarafından yapılsa iyi olmaz mı? Bazı oyunlarda mod olarak bile var cam, su gibi yerlere yansıma yapan. Üstelik FPS kaybı da yok. İşte satış ve teknolojik diyelim kısaca biz buna. Bir de Kolaylık.

Yeni nesil olarak alınmaz demiş galiba. Ben bunu anladım. 2. El hem ucuz hem güzel performans veriyor.

Benim eski jenerasyonlar hakkında görüşümü biliyorsun. 1 sene sonra da sıfır RTX 4070 alınmaz diyeceğim. Zaten bu hiçbir zaman geçerliliğini yitirmeyecektir.

Geçen birisi de konu açmış Eylül 2020'de bugünün parasıyla 26K'ya sıfır 2080 Super almış, diyor niye bugün ikinci elde para vermiyorlar. Eh abicim ondan yalnızca bir ay sonra neredeyse yarı fiyatına 3070, RX 6800 çıkıp bunu tokatlamaya başladı.

Sen bir ekran kartını 2 sene gecikmeli sıfır alıp, 2 sene sonra da satmaya çalışırsan herkes 4 senelik kart muamelesi yapar, 2 değil.

Benim eski jenerasyonlar hakkında görüşümü biliyorsun. 1 sene sonra da sıfır RTX 4070 alınmaz diyeceğim. Zaten bu hiçbir zaman geçerliliğini yitirmeyecektir.

Geçen birisi de konu açmış Eylül 2020'de bugünün parasıyla 26K'ya sıfır 2080 Super almış, diyor niye bugün ikinci elde para vermiyorlar. Eh abicim ondan yalnızca bir ay sonra neredeyse yarı fiyatına 3070, RX 6800 çıkıp bunu tokatlamaya başladı.

Sen bir ekran kartını 2 sene gecikmeli sıfır alıp, 2 sene sonra da satmaya çalışırsan herkes 4 senelik kart muamelesi yapar, 2 değil.

Evet hocam biliyorum. Mesela illa AMD alacağım diyen birisi yenilik olmamasından dolayı ve RT umurunda değilse RX 7800 XT alacağına 2. El RX 6800 XT alabilir yani. Hem 2. El RX 6800XT 8-9 bin TL. Aralarında bile fark var yani 2-3K da değil. Aynı jenerasyon.

FPS kaybı da çok yok.

Oooo haberim yoktu hocam vallahi. Kafanıza takılacak en ufak bir şey yok. Parasını hak ediyor. Hayırlı olsun.

Bunlar aslında oyun geliştirici tarafından yapılsa iyi olmaz mı? Bazı oyunlarda mod olarak bile var cam, su gibi yerlere yansıma yapan. Üstelik FPS kaybı da yok. İşte satış ve teknolojik diyelim kısaca biz buna. Bir de Kolaylık.
O da doğru şimdi Deus Ex Human revolution Rtx modu attım fps hiç düşmedi ve bir RT nin verebileceğinden daha iyi performans veriyor.
2011'den yazıyorum GTX 550 kullanıyorum.
Dolar 1.65 şuan Alex de Souza filan var.
Şaka bi yana niye bu fosil oyundan bahsettim şimdi.

O da doğru şimdi Deus Ex: Human Revolution RTX modu attım FPS hiç düşmedi ve bir RT'nin verebileceğinden daha iyi performans veriyor.
2011'den yazıyorum GTX 550 kullanıyorum.
Dolar 1.65 şu an Alex de Souza filan var.
Şaka bir yana niye bu fosil oyundan bahsettim şimdi.

RT, oyunu gerçekçi yapıyor bu zaten kabul edilir bir konu. Suya yansıması vs vs. Gerçek hayattaki gibi. Ama bu kadar FPS kaybı yaşatması ilk başta tabii normal değildi. Sonra da. 1. Nesil. 2. Nesil derken bir de DLSS 3 derken kullanılabilir oldu. İleride FPS kaybı olmadan zaten oturmuş hali çıkar piyasaya. ama FPS sömüren teknoloji ile şu anlık ben böyle Amman Amman bu özelliği kullanmasam ölürüm gibi girecek bir olay yok bence. Görüntüyü güzel yapıyor ama bir kayıp ile yapıyor. FPS. Üstte dediğim gibi. Benim şu an için açacağım bir özellik değil. Daha yüksek FPS alıp daha yüksek çözünürlükte oynamayı onun yerine ben yeğlerim.

RTX 40xx serisi ile kullanılabilir oldu tabii.

(
Teknolojiye lafım tâbi ki yok. Sadece ben kullanmam diyorum alışmışlık)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı