R5 7600X sistemin ederi nedir?

Açıkladığım kısmı ya anlamadınız ya da kaçırdınız.
PCI 3.0 anakartlardan bahsediyorum kocaman Youtube platformu var açın bir video izleyin PCI 3.0 üzerinde söylediğiniz ve inanması çok güç olan durum gerçek.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Lütfen rica ediyorum biliyorum dediğiniz böyle emin olduğunuz konularda bari bir diyenin sözünü araştırmadan yazmayın.
Ya rabbi sabır. Senle boş muhabbet yapmayacağım. Tabi sen şimdi dersin ki "bilmiyorsun bu yüzden kaçıyorsun" cart curt. Umrum dışı. Bu sistem 20K eder dedin ya. Diyecek bir şey yok. Hala diyor ki A750 4060'dan iyi. Sen A750 kullan biz PciE X8 4060 kullanırız.

25k fiyat biçse anında kaparım bu sistemi :)
Youtuberlar sağolsun üstünde yeşil etiket yoksa sistem 20K etmez diyenleri çok gördüm alışkınım da Technopat nüfusunun böyle olması bu konuyla beni şaşırttı. Hazır sistemlere yazıyorlar kocaman RTX4060 diye satılmayan PCI 3.0 anakartlarla satıyorlar bakalım 2-3 sene sonra ikinci el piyasası nasıl olacak bu hazır sistemlerin..

25k fiyat biçse anında kaparım bu sistemi :)
Yorumunu beğenmiş çıldırıyorum :D

Youtuberlar sağolsun üstünde yeşil etiket yoksa sistem 20K etmez diyenleri çok gördüm alışkınım da Technopat nüfusunun böyle olması bu konuyla beni şaşırttı. Hazır sistemlere yazıyorlar kocaman RTX4060 diye satılmayan PCI 3.0 anakartlarla satıyorlar bakalım 2-3 sene sonra ikinci el piyasası nasıl olacak bu hazır sistemlerin..
Tamam reis en piyasacı sensin.

Bu fiyata gitmesi imkansız.

Peki bu ürünleri 0 toplamaya kalkınca fiyat ne olabilir?

Arc A750 dediğiniz kart zaten 4060'a denk bir kart, NVIDIA sağ olsun X8 bant genişliği kullandığı için PCI 3.0 anakart aldığınızda Arc 750'nin gerisine dahi düşüyor RTX 4060. DDR 5 sistem, 32 GB RAM gayet güzel konfigrasyona sahip, bulunabilecek DDR4 gibi artık gelişime ölmüş bir platform değil ederi gayet bu fiyattır hatta kontrol ettim 20-22K eder diyorum. Hızlı alıcı fiyatı da 19-20K'dır.

Tahminimce 18.000-20.000 diyeceğim.

Monitörü ayrı satmanız kârınıza olur verdiğim fiyatta monitörü hesaba katmadım.

Ben bu siste 0 olarak alacagım çıkan rakam biraz fazla gibi geldi ya da DDR5'e göre giriş seviye bir sistem gibi geldigi için konu açtım.

Ya rabbi sabır. Senle boş muhabbet yapmayacağım. Tabii sen şimdi dersin ki "bilmiyorsun bu yüzden kaçıyorsun" cart curt. Umurum dışı. Bu sistem 20k eder dedin ya. Diyecek bir şey yok. Hala diyor ki A750 4060'dan iyi. Sen A750 kullan biz PCI-e X8 4060 kullanırız.

AAA, şimdi anladım durumu hocam. RTX 4060 dünyanın en güçlü ekran kartı öyle ki Arc marc kim AMD diye bir üretici yok, NVIDIA tek gerçek *8 falan ama öyle bir kart ki Arc'ın 5 katı gücünde, YouTube'daki testler de hayal ürünü video montaj ile üretiliyor.

ASRock A620MS2H AMD A620 soket DDR5 6400 MHz.
Gamdias 600W 80Plus kasa.
AMD Ryzen 5 7600X.
Dark Freezer X125 sogutucu.
1 TB Western Digital NVMe.
32 GB DDR5 RAM.
Intel Arc A750 ekran kartı.
Game booster 27 inc 280Hz monitör.

Bu sistemin 0 fiyatı hangi bant olabilir veya bu sistem DDR5 sistemin giriş seviyesi mi sayılır bilgi verebilir misiniz?

Peki bu ürünleri 0 toplamaya kalkınca fiyat ne olabilir?

Ben bu siste 0 olarak alacagım çıkan rakam biraz fazla gibi geldi ya da DDR5'e göre giriş seviye bir sistem gibi geldigi için konu açtım.
DDR5'e kapak atmak için en mantıklı yatırım AM5 platformu bence yeni toplayacaksan, 7500F veya 7600 ile toplamanı tavsiye ederim zira 7600x ısınan ve tavsiye ettiğim işlemciler karşısında ısındığı kadar performans artışını göremediğin bir işlemci zamanla 8. 9. nesilde daha güçlü işlemcileri alırsın bana kalırsa B650 çipseti ile toplaman daha mantıklı ve geleceğe dönük olur maalesef envanterde hazır sistemlerde olduğu gibi DDR4 anakartlardaki bolluk olmadığı için hazır sistemde yakalamak zor, parça parça almak daha mantıklı olacaktır.

Monitörsüz en kötü pazarlıkla 15 bine gidebilir bir sistem. (Garanti durumu belki fiyatta yardımcı olur.)

Monitörün sıfır fiyatı 8 bin küsur. Monitörü elde tutarsınız ya da ayrıca satabildiğiniz bir fiyattan satarsınız.

DDR5'e kapak atmak için en mantıklı yatırım AM5 platformu bence yeni toplayacaksan, 7500F veya 7600 ile toplamanı tavsiye ederim zira 7600X ısınan ve tavsiye ettiğim işlemciler karşısında ısındığı kadar performans artışını göremediğin bir işlemci zamanla 8. 9. nesilde daha güçlü işlemcileri alırsın bana kalırsa B650 çipseti ile toplaman daha mantıklı ve geleceğe dönük olur maalesef envanterde hazır sistemlerde olduğu gibi DDR4 anakartlardaki bolluk olmadığı için hazır lpsistemde yakalamak zor, parça parça almak daha mantıklı olacaktır.

Bu sistem böyle hazır olarak satılmaktadır bulunduğum ilde giriş seviyesi bir sistem gibi geldi fiyatını öngörmeye çalışıyorum o yüzden.

Monitörsüz en kötü pazarlıkla 15 bine gidebilir bir sistem. (Garanti durumu belki fiyatta yardımcı olur.)

Monitörün sıfır fiyatı 8 bin küsur. Monitörü elde tutarsınız ya da ayrıca satabildiğiniz bir fiyattan satarsınız.
Alıcı olarak bir post açtım ürün tamamı ile 0 almayı düşünüyorum ancak kafamda girş seviyesi gibi kaldıgı için fiyat araştırması yapmak istedim

Bu sistem böyle hazır olarak satılmaktadır bulunduğum ilde giriş seviyesi bir sistem gibi geldi fiyatını öngörmeye çalışıyorum o yüzden.
Hocam açıkçası 20k bandında fiyatlar verdim size ancak bir geliriniz varsa, sıfır parça parça taksitle almak daha mantıklı olacaktır, ARC750 şu anda piyasada bulunan en fiyat performans ekran kartı kısıtlı bütçede kesinlikle tavsiye ederim, 7500F ve ortalama bir model B650 anakart'ı çektiğinizde elinizde az miktarda bütçe de kalacaktır indirim kovalarsınız kalan RAM, SSD, PSU, kasa gibi bileşenlere.

Yeni konular

Geri
Yukarı