R5 7600X ve RX 6800 sistem nasıl?

Neden? Şu an DDR5 en fazla %10 fark yaratıyor ve fiyatını hak etmiyor.
Önümüzde ki Q1 de yeni ryzen işlemcileri gelecek 3d destekli ayrıca uzun vadede soket olayı için anakart ve ram mücadelesi vermem çok daha fazla masraf yapıyor hocam. Ülke ekonomisi belli o yüzden tekrar tekrar uğraşmak yerine ileride işlemci ve ram artışı ile çok daha ucuza çözmek istiyorum işi doğrusu. Bu yüzden ddr5 i sectim

Önümüzde ki Q1 de yeni Ryzen işlemcileri gelecek 3D destekli ayrıca uzun vadede soket olayı için anakart ve RAM mücadelesi vermem çok daha fazla masraf yapıyor hocam. Ülke ekonomisi belli o yüzden tekrar tekrar uğraşmak yerine ileride işlemci ve RAM artışı ile çok daha ucuza çözmek istiyorum işi doğrusu. Bu yüzden DDR5'i sectim.

Haklısınız ama DDR5'e yönelmek isterseniz ekran kartından kısmak zorunda kalıyoruz. Örneğin 7600X 4080 bile beslerken 6800 gibi bir kart takıyoruz.

Haklısınız ama DDR5'e yönelmek isterseniz ekran kartından kısmak zorunda kalıyoruz. Örneğin 7600X 4080 bile beslerken 6800 gibi bir kart takıyoruz.
Hocam peki bu bütçede bir sınır kartımız yok mu 3060 Asus vardı 12 GB 192 bit bir de bu vardı o yüzden buna yöneldim. Kart konusunda öneriye açığım en azından listemde olur. Bu ekran kartı yetersiz veya kötü bir ekran kartımı?

Hocam ona öyle bakarsanız bende 5600X ile RX 570 kullanıyorum. Noldu işlemci çöpe mi gitti? Hayır E-spor oyunlarında ekran kartımı tam performansta kullanıyorum. Bence 7600X ile RX 6800 dayet iyi ikili. Her sisteme işlemcinin kaldıracağı maksimum ekran kartı takılacak diye bir şey yok. Keza işlemcilerin teknolojisi ekran kartlarından daha hızlı eskiyor.

Hocam ona öyle bakarsanız bende 5600X ile RX 570 kullanıyorum. Noldu işlemci çöpe mi gitti? Hayır e-spor oyunlarında ekran kartımı tam performansta kullanıyorum. Bence 7600X ile RX 6800 dayet iyi ikili. Her sisteme işlemcinin kaldıracağı maksimum ekran kartı takılacak diye bir şey yok. Keza işlemcilerin teknolojisi ekran kartlarından daha hızlı eskiyor.

Mantıklı değil ama? Hikaye oyunlarında 3070 gibi bir kart bekleyeceksen hele.

Hocam peki bu bütçede bir sınır kartımız yok mu 3060 ASUS vardı 12 GB 192 bit bir de bu vardı o yüzden buna yöneldim. Kart konusunda öneriye açığım en azından listemde olur. Bu ekran kartı yetersiz veya kötü bir ekran kartı mı?

Kesinlike kötü bir kart değil ama DDR5'ten vazgeçip 6900XT'ye dönseniz kesinlikle çok daha iyi olacak(FPS oyunları dışında).

Kesinlike kötü bir kart değil ama DDR5'ten vazgeçip 6900XT'ye dönseniz kesinlikle çok daha iyi olacak(FPS oyunları dışında).
Ben hikaye modlu oyunları pek oynamadığım için işlemcimi değiştirdim. Ekran kartı zaten 4 yılır benle. Şunu demek istiyorum; bugün gidip çok sevdiğim bir oyun çıkarsa 3070 alabilirim. Ama bir oyun için Soket, Anakart ve RAM değişimine gitmem. Başta işlemciyi yüksek tutmak yada önü açık platform tercih etmek daha iyi olur. Arkadaşımız ilerde RTX 4080 de tercih edebilir öyle değil mi? Ama 5700X'ten 7700X'e geçmek isterse komple platform değişikliğine gitmek zorunda kalacak.

Ben hikaye modlu oyunları pek oynamadığım için işlemcimi değiştirdim. Ekran kartı zaten 4 yılır benle. Şunu demek istiyorum; bugün gidip çok sevdiğim bir oyun çıkarsa 3070 alabilirim. Ama bir oyun için Soket, Anakart ve RAM değişimine gitmem. Başta işlemciyi yüksek tutmak yada önü açık platform tercih etmek daha iyi olur. Arkadaşımız ilerde RTX 4080 de tercih edebilir öyle değil mi? Ama 5700X'ten 7700X'e geçmek isterse komple platform değişikliğine gitmek zorunda kalacak.
Ben şahsen 1 defa ödemesini yapıp 4-5 yıl içim rahat gitsin istiyorum. Evet 4 sene sonra belki nvidia 6090 gelecek. O zaman evet nvidia diyebilirim. Ancak AMD kartını da tercih edebilirim. Çünkü uzun vadeli olması lazım bunun nedeni de ülkede ki ekonomik faktörler. Ama tabiki de işlemci ve soket olarak geleceğe dönük bir sistem olmasını istiyorum hocam o yüzden ddr 5 zorluyorum doğrusu. RX 6800 2 k görüntü destekliyor diye biliyorum doğru mu?

Çok iyi anlıyorum hocam ama şimdi 6900XT alsam bile gene aynı görüntü kalitesi ve ışık kalitesi önümde olacak. İşlemci ve anakartı feda etmek doğrusu beni çok üzer bu yüzden bu sistemi tercih ettim doğrusu.

Yeni konular

Geri
Yukarı