R5 7600X ve RX 6800 sistem nasıl?

Ben şahsen 1 defa ödemesini yapıp 4-5 yıl içim rahat gitsin istiyorum. Evet 4 sene sonra belki NVIDIA 6090 gelecek. O zaman evet NVIDIA diyebilirim. Ancak AMD kartını da tercih edebilirim. Çünkü uzun vadeli olması lazım bunun nedeni de ülkede ki ekonomik faktörler. Ama tabii ki de işlemci ve soket olarak geleceğe dönük bir sistem olmasını istiyorum hocam o yüzden DDR 5 zorluyorum doğrusu. RX 6800 2 k görüntü destekliyor diye biliyorum doğru mu?

Çok iyi anlıyorum hocam ama şimdi 6900XT alsam bile gene aynı görüntü kalitesi ve ışık kalitesi önümde olacak. İşlemci ve anakartı feda etmek doğrusu beni çok üzer bu yüzden bu sistemi tercih ettim doğrusu.

Hocam 4-5 yıl değiştirmek istemediğini söylemişsiniz soket kalıcılığı bir şey ifade etmiyor. Etse bile anakartın o zamanın işlemcilerini (hele güç tüketimi Intel'deki gibi artarsa) kaldırabileceğini düşünmüyorum. Aynı görüntü falan demişsiniz(oyun içi ayarlar da etki eder 6900XT daha güçlü) ama 6800 de 4-5 yıl 2K da götürecek kapasite yok 1080p de darboğaz yapıyor. Ayrıca hangi tür oyunları oynayacaksınız?

Hocam 4-5 yıl değiştirmek istemediğini söylemişsiniz soket kalıcılığı bir şey ifade etmiyor. Etse bile anakartın o zamanın işlemcilerini (hele güç tüketimi Intel'deki gibi artarsa) kaldırabileceğini düşünmüyorum. Aynı görüntü falan demişsiniz(oyun içi ayarlar da etki eder 6900XT daha güçlü) ama 6800 de 4-5 yıl 2K da götürecek kapasite yok 1080p de darboğaz yapıyor. Ayrıca hangi tür oyunları oynayacaksınız?

Hocam bu kadar negatif veya kötü bir Ekran kartımı seçmişim tekrar soruyorum ama 3.060 almam mı daha mantıklı olurdu onu tam anlayamadım.

@RufatM hocam bir de siz inceler misiniz?

Hocam bu kadar negatif veya kötü bir ekran kartımı seçmişim tekrar soruyorum ama 3.060 almam mı daha mantıklı olurdu onu tam anlayamadım.

@RufatM hocam bir de siz inceler misiniz?

Kesinlikle kötü bir kart değil 6800 3080 gücünde ama 5700X+6900XT varken fiyat olarak mantıksız kalıyor hem o karta 7600X gereksiz.

Hepsini fiyatlarıyla söyler misiniz ?
Buraya ekledim hocam

Kesinlikle kötü bir kart değil 6800 3080 gücünde ama 5700X+6900XT varken fiyat olarak mantıksız kalıyor hem o karta 7600X gereksiz.
Anladım peki hocam bunu tekrar değerlendireceğim sağolun

Bir de rica etsem 25 k civarında ddr4 sistem kurabilir misiniz? Merak ediyorum içeriğini

Dosya Ekleri

• IMG_20221222_204230_738.jpg
    IMG_20221222_204230_738.jpg
    76,5 KB · Görüntüleme: 35
Buraya ekledim hocam.

Anladım peki hocam bunu tekrar değerlendireceğim sağ olun.

Bir de rica etsem 25 k civarında DDR4 sistem kurabilir misiniz? Merak ediyorum içeriğini.

RAM'i yanlış atmışım.

RAM'i yanlış atmışım.
Psu biraz abartı olmuş onun dışında gayet beğendim sistemi. B450 yapmak da aslında daha güzel olabilir (bence). Birde 7600x gücünde bi işlemci kullanılsa daha güzel olurdu.

PSU biraz abartı olmuş onun dışında gayet beğendim sistemi. B450 yapmak da aslında daha güzel olabilir (bence). Bir de 7600X gücünde bir işlemci kullanılsa daha güzel olurdu.

Abartı olmuş derken? 6950XT'yi 650W PSU ile mi kullanacaksınız? B450 yapmak neden güzel olsun? 7600X gücünde işlemci kullanmaya gerek yok fiyat uçuyor.

Abartı olmuş derken? 6950XT'yi 650W PSU ile mi kullanacaksınız? B450 yapmak neden güzel olsun? 7600X gücünde işlemci kullanmaya gerek yok fiyat uçuyor.
Abartı derken fiyat olarak abartı olmuş. Zaten gen 3 ssd atmışsınız arkadaş upgrade yapmayacaksa B450 olabilir.

Psu biraz abartı olmuş onun dışında gayet beğendim sistemi. B450 yapmak da aslında daha güzel olabilir (bence). Birde 7600x gücünde bi işlemci kullanılsa daha güzel olurdu.
Peki benim sistemim için yorumunuz nedir hocam ekran görüntüsünü atmıştım

RAM'i yanlış atmışım.
Hocam emeğinize sağlık inceleyeceğim hepsini

Geri
Yukarı